Drone nasıl yapılır? Drone yapımında kullanılan malzemeler nelerdir?

Günümüzde teknoloji geliştikçe teknolojinin sunduğu imkanlar da artmaktadır. son yıllarda popüler olan ‘drone’ isimini verdiğimiz 4 pervaneli uçabilen bir tür uçaktır. Bu drone daha çok önünde bulunan kaliteli kamera sayesinde film ve dizi çekimlerinde kullanılmaktadır. bu sayede helikoptere gerek kalmamaktadır. şimdi gelin kendi drone’nuzu yapmak için hangi parçalara ihtiyacınız var bunları anlatalım.

Drone yapmak için hangi parçalara ihtiyaç vardır?

Öncelikle drone yapımı için bir takım bilgi birikimine ihtiyacınız olsa da bu bilgiler kolayca öğrenilebilir bilgilerdir. şimdi gereken malzemeleri sıralayalım.

1-)  Fırçasız motor:

Motor drone’un en önemli parçalarından biridir. bu nedenle motor seçimi yaparken kaliteli ve güçlü motor seçilmelidir. fırçasız motor seçilmesi hız bakımından daha iyi olacaktır.

2-) Frame:

Frame drone’un gövdesidir. bu gövde de drone’un bütün aksanları üzerinde bulunacağından sağlam bir frame tercihi yapılmalıdır. hafif olması açısından karbon fiber maddeden yapılan frame tercih edilebilir.

3-) Pil (liPo)

pil seçimi de aynı şekilde çok önemlidir. volt olarak yüksek volt ve ağırlık olarak da az ağırlığa sahip bir pil seçimi yapılmalıdır.

4-) Pervane:

Pervane yapacağınız drone’un gövdesiyle orantılı olmalıdır. Bu nedenle çok büyük veya çok küçük pervane seçimi yapılmamalıdır. pervane alırken de karbon fiber olmasına dikkat edebilirsiniz.,

5-) Kumanda:

Kumanda seçiminde en önemli özellik menzildir. Menzili yüksek kumandalar tercih etmelisiniz. Bu sayede daha yüksek yerlere uçurabilirsiniz.

6-) ESC:

ESC motorların çalışabilmesi için kullanılır. hız ayarlayıcısıdır. her motora 1 adet olmak üzere toplam 4 adet ESC gerekmektedir.

Drone yapımında kullanılan ana malzemeler bunlardır. ancak isterseniz opsiyonel olarak daha da geliştirebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478