Hızlıca Zayıflatan Bitki Çayları! Hangi Bitki Çayları Zayıflatır?

Kilolarımız özellikle kadınların korkulu rüyalarıdır. Özellikle su bile içsem yarıyor dediğinizi duyar gibiyim. Kilo vermemize, evde yağ yakmamıza ve ödemlerimizi kolayca atabilmek için destek olan çaylarımıza değineceğim. Hızlıca zayıflatan bitki çayları! Hangi bitki çayları zayıflatır?
Not; Ağır hamur gıdaları yiyerek örneğin pizza, hamburgerleri yedikten sonra bir bardak çay içeyim derseniz zayıflama olmaz. 🙂

1-Termal Yakıcı-Tarçın Çayı;

Tarçın çayını olduğu tüketebilirsiniz veya başka içeceklerinizin içine kabuk tarçın koyup tüketebilirsiniz. Tarçının çayımızın termojenik etkisi olduğundan, vücutta bulunan ısımızı arttırır ve metabolizma ile aynı anda hareket ederek daha çok enerji harcamanızı ve daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur. Şeker ve kolesterol hastalığınız varsa bunları dengeler, iştahınızı bastırır.

2-Ödem Savaşçısı-Maydanoz Çayı;

Diğer çaylar gibi kilo veya yağ yakma özelliği yoktur. Ama diyet listelerinin vazgeçilmezidir. Maydanoz çayı sindirim sistemini düzenler, hızlandırır ve ödemlerin vücuttan atılmasını sağlar, Maydanozun yararları ise bunlarda değildir, maydanoz bitkisi folat, potasyum, kalsiyum, fosfor, C ve A vitaminleri açısından zengin bir bitkidir.

3-Mide Problemlerine Birebir-Zencefil Çayı;

En büyük özelliği mideyi sakinleştirmesi, bulantı var ise iyi gelmesi ve metabolizmayı hızlandırmasıdır, zencefil üzerine yapılan bir araştırma yoktur.

4-Şifa Kaynağı-Pu-Erh Çayı;

Sabahları tüketildiğinde yağ yakma, yağ hücrelerini küçültme gibi etkilere sahiptir. Bilinen bir çay olmasa da bile denemeye değerdir.

5-Kaliteli-Beyaz Çay;

Yediğimiz yiyecekler ile aldığımız yağları depolanmasını beyaz çay ile yok edebiliriz, Öğle vakitlerinde 2 fincan beyaz çay içerek yağın depolanmasını önleyebilirsiniz.

6-Bilimsel Kanıt-Mate Çayı;

İçerisinden olan bileşenlerden mateine metabolizmayı hızlandırır, vücut ısısı artar ve daha fazla yağ yakma özelliği oluşur. Öğle vakitlerinde açlık hissi başladığında bir fincan içebilirsiniz, açlık hissini bastırmaktadır.

‘’2001 yılında Danimarka’da 44 aşırı kilolu kişi üzerinde yapılan bir araştırmada düzenli olarak mate çayı içenlerin içmeyenlere oranla yaklaşık %40 daha fazla kilo kaybettikleri belirlenmiş.’’

7-Yemeklerden Önce-Yabanmersini Çayı;

Yemeklerden önce tüketirseniz açlık hissinizi bastırarak size daha az yemek yedirir, akşam yemeklerinde sıklıkla tercih edebilirsiniz.

8-Spora Başlamadan Önce-Biberiye Çayı;

Yağ yakma özelliği var diyemeyiz ancak vitamin ve mineral açısından zengindir, kan dolaşımınızı ve odaklanma merceğinizi arttırır, bu sayede daha fazla enerji harcayabilirsiniz.

9-Diyet Dostu-Yeşil Çay;

İçerisinde bulunan bileşenlerin(Antioksidan etkisi) yarattığından dolayı yağ yakımına birebir olduğu görülmüştür.

‘’35 erkeğin dahil olduğu 3 aylık bir araştırmaya göre, düzenli olarak yeşil çay içenlerin içmeyenlere oranla daha fazla kilo (2.5 kiloya 1.3 kilo ortalamasıyla) verdikleri tespit edilmiş.’’

10-Kahve (Bitki çayları kategorisinde değildir.)

Araştırmalar sonucu içerisinde kafein bulunan kahve, minimum seviyesinde tüketildiğinde bile metabolizmayı hızlandırma özelliği vardır. Düzenli olarak kahve tüketen kişilerin zayıfladığı görülmektedir. Ayrıca kahvenin tok tutma özelliği de vardır.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478