Yeni Yıla Girmeden Önce Mutlaka Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Yeni Yıla Girmeden Önce Mutlaka Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Her yenilik beraberinde umut getirir yeni yıl ile yeni bir hayatın kapısı açılıyor ve bir önceki seneye ait tüm kötü anılar ve duygular geride bırakılıyor.Yeni yıla nasıl girersen tüm yıl öyle geçer sözü aslında oldukça doğru bir sözdür sadece yerine getirilmesi için kişinin kendini daha huzurlu ve daha mutlu hissedebilmesi açısından bazı eylemsel faaliyetler gerekiyor bunlardan bazıları şu şekilde;

-Affedin,yardım edin ve ruhen temizlenin:uzun bir zaman dilimi boyunca hayatınıza negatif enerji katmış ne kadar duygu varsa reddedin ve yeni bir yıla ilk adımı siz atın sizi daha iyi bir insan yapma yolunda tüm adımları kabul edin ve affetmeye,yardımlaşmaya yakın çevrenizden başlayın.

-Borçlarınızı ve olası giderlerinizi bir kağıda yazın:böylelikle bir görev haline dönüştürecek ve sonuna kadar bitirme isteği uyandıracaktır.

-İstek listesi yapın:bir yıl boyunca olmasını istediğiniz olayları bir kağıda yazın ve evinizin bir köşesine zarf içinde asın,yıl sonunda benimsediğiniz bu liste ile yaydığınız pozitif enerjiler doğrultusunda çoğunun gerçekleştiğini göreceksiniz.

Bunların yanı sıra yeni yıla girmeden önce ritüellere de yer verilebilir,sizlere önerebileceğim ritüel uygulaması;

-5 tane boş küçük kağıt parçası kesiyoruz ve her birine niyetler yükleyerek sırasıyla yakıyoruz ve bir kabın içine atıyoruz.

Niyetler şu şekilde:
*Bütün korkularım için diyoruz ve boş kağıdı yakıp kaseye atıyoruz,
*Mutluluğuma engel koyduğum duygularım için diyoruz yakıp atıyoruz,
*Bütün pişmanlıklarım için diyoruz yakıp atıyoruz,
*Yanlış kararlarım ve yaptığım hatalar için diyoruz yakıp atıyoruz,
*Endişe ve tüm bağımlılıklarım için diyoruz yakıp atıyoruz.

Bir kabın içerisinde topladığımız bütün kağıt küllerini pencerenin önüne veya rüzgar alan bir yere koyuyoruz uçup giderken arındığınızı ve kendi benliğinizi affettiğini düşünüyor ve hayal ediyorsunuz.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478