120 bin suriyeli daha geliyor!

Son zamanlarda Suriyenin en doğusunda bulunan idblib kentinde yaşanan saldırılar nedeni ile paniğe kapılan halk türkiye sınırına akın ediyor.

Rusya,İran,Suriye başta olmak üzere bu devletler,sürekli oradaki masum insanları katlediyor.Her gün onlarca hava saldırısına maruz kalan idlib halkı artık bıkmış durumda.Her gün onlarca çocuk hayatını kaybediyor.2019 yılı için hazırlanan rapora göre sadece idlibte 1500 ü çocuk 4500 kişi hayatını yitirdi bu saldırılar nedeni ile.

Türkiye ne diyor?

Erdoğan kesinlikle bu sığınmacıların ülkeye alınmayacağını iletiyor.Ülkemizde kayıtlı olarak gösterilen suriyeli mülteci saysı 5 milyon 785 bin 145 kişi olarak belirleniyor.

Erdoğan;Eğer saldırılar devam ederse Avrupa’yı ve Türkiye’yi göç dalgasının vuracağını belirtiyor.

Savunma bakanı Hulusi Akar ise :Bölgedeki olayların suriyedeki barışı tehdit altına sokacağına ve bir an önce bu saldırıların durmasını gerektiğini söylüyor.

Bundan sonra ne olacak?

Bundan sonra ise ne olacağı merak konusu.Saldırılar devam edecek mi? yoksa Rusya ve Suriye bu işe son mu verecekler henüz net değil.

Türkiye ve Rusya sürekli olarak görüşme halinde.Masada anlaşılmaya ve uzlaşılmaya çalışılıyor.

Abd Ne yapıyor?

Abd şu an bu tartışamaya katılmak istemiyor.Daha doğrusu bu tartışmaya yabancı kalmayı tercih ediyor.

Çünkü daha Suriye’den yeni yeni çıkmaya başladılar.Bir daha Suriye bataklığına girmek istemedikleri için şimdilik tarafsız kalıyorlar.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478