Kışın ayakkabının içi nasıl sıcak tutulur? Hangi yöntemler kullanılmalıdır?

Merhabalar, kış geldi soğuklar arttı, ellerimizi, kulaklarımızı saklamanın yollarını bulduk. Şapka takarak ve eldiven kullanarak çeşitli yöntemler geliştirdik. Peki dışarıda bu soğuklardan ayaklarımızı nasıl koruruz? Kışın ayakkabının içi nasıl sıcak tutulur? Hangi yöntemler kullanılmalıdır? Bu sorunun cevabını vereceğim.. Peki sıcak tutmak için hangi yöntemler uygulanabilir?

  • Ayakkabımızın içine mikrofiber kumaş alarak, ayak numaranıza göre bir kalıp çıkartıp, içerisine koyabilirsiniz. Mikrofiber kumaşlar ısıyı hapseder ve dışarı vermez, bu durumda ayakkabının içerisindeki ısınız kaybolmaz.
  • Termal çoraplara sahip değilseniz, hemen satın alabilirsiniz. Termal çoraplarınızı ikiye kesiniz ve kalıp kullanarak ayak numaranıza göre şekillendirebilirsiniz. İki adet çıkardıktan sonra sağ ve sol ayakkabıya koyunuz, yün tabanlık gibi yerleştirip kullanabilirsiniz, herhangi bir kalınlıkta çorapla kullanmanız mümkündür.
  • Herhangi ısı yalıtımında alüminyum folyo kullanıldığını görmüştürsünüz. Kulağa çılgın gelebilir ancak alüminyum folyo kullanarak ısıyı sağlayabilirsiniz. Alüminyum folyoyu kalıba göre keserek ayakkabınızın içerisine yapıştırmanız gerekiyor, yapıştırmazsanız kayabilir.
  • Ayakkabınızın içerisine sıcaklık veren bantlardan alıp kullanabilirsiniz ancak kesin çözüm olmayacaktır. Bir süre idare edebilir sizi, ayrıca dışarı çıkmadan viks gibi merhemleri ayağınıza sürerseniz sizi koruyacaktır.
  • Mentollü kremler sürebilirsiniz ancak her ayakkabıya kullanılamaz. Kürk veya süet ayakkabılara uygulanması daha uygun olacaktır. Mentollü kremlerin yakma gibi durumu olduğu için ayaklarınızı sıcak tutacaktır.
  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478