Ordu’da gezilecek muhteşem yerler

Ordu’da gezilecek muhteşem yerleri konu alarak size toparladığım bilgileri aktaracağım.

Yoroz Kent Ormanı

Ordu’dan 20 kilometre uzaklıktadır. Araba ile daha hızlı ulaşım sağlanmaktadır. Büyük bir kısmı asfalttır. Yukarıya çıkan yol patikadır. Alt kısımlarda mangal ve oturma yerleri mevcuttur. Seyir terası ile ilgiyi çekmektedir.

Gölköy Ulugöl Tabiat Parkı

Sonbahar ve kışın adeta mükemmelleşiyor. Ordu’dan 17 kilometre uzaklıkta, gölün etrafında patika yol mevcuttur. Harika manzarası vardır, mangal ve oturma yerleri mevcuttur.

Hoynat Adası

Ordu’nun Perşembe ilçesine bağlıdır. Görüntüsü harikadır. Eski dönemlerde denizcilerin depo olarak kullandığı düşünülmektedir. Suyun içerisinde bulunur. Martı ve karabatak kuşlarının yaşadığı kuş cennetidir. Tepeli karabatakların Türkiye‘de tek yuva yaptığı yerdir.

Yason Burnu

Kuzey yıldızı filmine de konu olan o meşhur yerdir. Yazları cennet gibidir. Doğal sit alanıdır. Kamp kurulur, düğün çekimleri buralarda yapılır. Yason burnunda Yasın kilisesi mevcuttur. Kilise restorasyon ile düzenlendi. Ordu’nun turizm için cazibe çeken yeridir.

Boztepe

Merkeze 6 kilometre uzaklıktadır. Ordu’da mavinin ve yeşilin buluştuğu yerdir. Bütün Ordu ve manzara ayağınızın altındadır. Oteller mevcuttur. Macera parkı açılmıştır. Araba ile ulaşmak mümkün ayrıca teleferikle de çıkabilirsiniz. Yeme içme yerleri, dinlenme tesisleri mevcuttur.

Ohtamış Şelalesi

Ulubey’de yer almaktadır. Ordu’ya 38 kilometre uzaklıktadır. En büyük özelliği Karadeniz’in en büyük şelalesidir.

Gaga Gölü

Ordu’nun Fatsa ilçesine 10 kilometre uzaklıktadır. 60 dekanlık yerde oluşmuştur. Ortasında küçük bir adacık bulunmaktadır.

Çambaşı Yaylası ve Kayak Merkezi

Ordu’ya 54 kilometre uzaklıktadır. Harika manzarası vardır. Kışın gurbetçilerin uğrak noktasıdır. Kayak merkezi açıldı ve 12 ay boyunca açık kalacak. 11 adet kayak alanı yapılmıştır. 12 odalı otel ve ayrıca 12 adet bungalov tipi evler kurulmuştur.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478