Kıllı Ocak Kampanyası Başladı.

KILLI OCAK KAMPANYASI NEDİR?

KILLI OCAK NEDİR?

Dünyada çeşitli zamanlarda bazı olaylara dikkat çekmek için çeşitli kampanyalar düzenlenir.
Kıllı bacak kampanyası ise kadınların vücudunun olduğu gibi kabul edilmelerine yönelik düzenlenen dikkat çekici bir kampanyadır.

JANUHAIRY (KILLI OCAK) KAMPANYASI

2018 yılında İngiltere’de Laura adlı bir öğrenci bu kampanyayı başlatmıştır. Januhairy (kıllı ocak)kampanyasına dünyanın dört bir yanından destek var.2018 yılından beri her yıl ocak ayında başlatılan kampanya gündem konusu oluyor.

Tüm dünyada konuşulan kampanyanın dikkat çeken özelliği ”kadınların vücutlarındaki kılların temizlenmesi gerekir”düşüncesine karşı olmasıdır.
Kadınların da yapı itibari ile vücut kıllarının bulunmasının doğal olduğu,toplumun kadın vücudundaki kılların temizlenmemesini itici bulmasının ve tüylerinin temizlenmesinin şart görülmesinin bir dayatma olduğunu vurgulamak amacı güden kampanya yoğun ilgi görüyor.

Kadınların her hali ile kabul edilip,cinsiyet ayrımcılığına karşı vücut yapılarının kullanılmasını,her insanda bulunan özelliklerin başkalaşmaya baskı uygulanarak kabul edilmesini istemelerini,etik bulmayan kişiler bu düşünce ile kampanyaya destek veriyor.

Aynı erkeklerde olduğu gibi kadınlar da vücutlarındaki kılları, tüyleriyle kabul görmek istiyor ve bu tasarrufun kendilerine ait olduğunu,dayatmaya bağlanmamasını istiyorlar.

2020 yılında Januhairy KILLI OCAK kampanyasından elde edilen gelirler doğal yaşam ve iklim değişiklikleri konulu bir yardım kuruluşu olan TREE SİSTERS’e bağışlanacak.

 

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478