Bunları biliyor muydunuz? – Yılanlar

Yılanlar, kafası koptuğu halde bile bir süre canlılıklarını sürdürebilmektedirler. Zehirli yılan olarak yaklaşık 725 cins yılan bulunmaktadır. Bunların 250 si de, insanları bir ısırıkla öldürebilecek düzeyde zehirlidir. Dünya’nın en zehirli yılanı sayılan yılan ise Taipan yılanıdır. 2.5 metre boya ulaşmaktadır boyu.

Yılanlar sağırdır. Yani Hint filmlerinde görüldüğü gibi zurna çalarak bulunduğu kutu içerisindne dans ettire ettire çıkaramazlar. 3 yıl uyanmadan uyuyabilme özellikleri vardır yılanların. Tabi sakin bir yer bulurlarsa. Kara mamba cinsi yılanların zehirleri, bir insanı 45 dakika içerisinde öldürmeye yeter güçlüktedir. Ayrıca, kara mamba yılanları 12 gün aç kalabiliyorlar. İrlanda, İzlanda, Yeni Zelanda, Kuzey ve Güney Polonya ülkeleri dışında yılanlar dünyanın her yerinde yaşama imkânı bulmuştur.

Kör yılan denilen yılan türünde, dişisi olan tek yılan türüdür. Ve bu yılan türünde üremek için erkeğe ihtiyaç duymuyorlar. Bazı yılan türleri, yırtıcı hayvanlara yem olmamak için koku yaymaktalar. Bu koku yırtıcı hayvanları kaçıracak güçte bir kokuymuş.

Hava sıcaklığı 10 derecenin altında kaldığı zaman yılanların vücudu hareket edemez hale gelir. O yüzden kayalık ve taşlık alanlarda olurlar ki, taşlar sıcağı çeker. Yılanlar, sıcak olan yerlerde daha iyi hareket edebilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478