Deep Web Nedir?

                                   

 DEEP WEB NEDİR?

Evet milyonların belki de milyarların merak ettiği mekana bir de ben yorum katmak ve bilmeyenler için bilgilendirme yapmak istedim.

Deep Web tabiriyle 2000’li yıllar ile gündeme oturan karanlık internet ağı hala daha gizemini sürdürmekte,onu gizemli kılan şey Google,Yahoo,Yandex gibi arama motorlarıyla çeşitli sitelere direk giriş sağlanamaması.Yani bu siteler motorlar tarafından indexlenmemiş oluyor.Bizim girdiğimiz sitelerin tümü common web ve surface web olarak adlandırılır.Bunlar internetin 0. ve 1. katmanlarıdır.Ve bu iki katman internet verilerinin sadece yüzde beşlik kısmını oluşturuyor.Geriye kalan yüzde doksan beşlik kısım Deep Web ve Dark Web olarak adlandırılıyor.

  DEEP WEB YASAK MI?

Bu sitelere girmeniz o kadar da kolay değil zaten arkadaşlar.Olaki girdiniz Deep Web’in Dark Web kısmı yasak ve suçtur.Dark web kısmında silah satışları,cephane satışları,pedofili hastaları,çocuk pornoları,hayvan katilleri,kiralık seri katiller,vahşet içeren görüntüler,ele geçirilmiş ünlü kişiler ve bunları pazarlayanlar bulunur arkadaşlar.Eğer bu sitelere bir şekilde çok uğraşarak girerseniz ve IP adresiniz devlet tarafından tespit edilirse evinize misafirler olacak demektir.

  NASIL GİRERİM?

Deep Web’e giriş Tor Browser kullanmayı bilmekle başlar.Tor Browser nedir diye sorarsanız,ABD yazılımlı bir tarayıcıdır.Bu tarayıcının kuruluş amacı ABD veri ve istihbaratını korumakla başlasa da 3. kişilerin eline düştüğünden beri kötü amaçlar için kullanılıyor.Çünkü bu tarayıcı IP adresinizi gizleyerek yakalanmaz bir hal alıyorsunuz.(Tabi yerse)

Bana elimde ki bilgiler yetiyor,silahla filan işim olmaz diyorsanız ilk iki katmanı kullanmaya yasal yollardan devam edebilirsiniz 🙂

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478