Gençlerde Ani Kalp Krizine Bağlı Ölüm Sebepleri Nelerdir?

Gençlerde yaşanan ani kalp ölümlerinin sebeplerinin bir çok faktörü bulunmaktadır. Bunun en yaygın ve bilinen sebepleri arasında genç yaşta kullanımına başlanan zararlı alışkanlıklar ( alkol, sigara, bonzai, eroin, kokain, rakı, votka, bira, damar yada nefes yolu ile alınan zehirli maddeler) bunun yanında gençlerin tüketmiş oldukları genetiği ile oynanmış gıdalar, gençlerin çok aşırı stres altına girmesi (ekonomik, eğitim, ailevi, ilişkisel) farklı bir çok alanda kendini strese sokmaları sonucu bu durum kişiler üzerinde olumsuz etkiler yaratır. Bir diğer sebep ise kalıtsal olarak gelen kalp hastalıkları sorunları ve bebeklikten yada çocukken oluşmuş olan kalp hastalıkları olabilir.

Hastalığı Önlenme Yolları

Her hastalıkta olduğu gibi bu rahatsızlıkta da en büyük önlem erken tanı ve erken teşhisidir. Erken teşhis sonucunda hastalığın ortaya çıkarılması sonrasında yaşanabilecek ölümlerin önüne geçmek mümkündür. Hastalığa yakalanmamak için stresten uzak durmak doğal besin kaynakları tüketmek oldukça etkili yöntemler arasında bulunmaktadır.

Hastalığın Belirtileri Nelerdir

1. Sol göğüs üzerinde baskı hissedilmesi
2. Boyunda ağrı
3. Sol omuz çevresinde ağrı
4. Sol omuzdan sol kola doğru yayılan ağrı hissi

Hastalık genellikle bu gibi sebepler neticesinde vuku bulmaktadır. Fakat bazen bu etkilerin benzerleri bireyin stres altında olmasından kaynaklanabilir. Bu durumun tam tespitini saptayabilmek için bir kardiyoloji hekimine başvurmak gereklidir.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478