Moral nasıl yüksek tutulur?

Hepimiz farklı şehirlerde doğmuş olabiliriz. Farklı yaş gruplarında da olabiliriz. Ama sonuçta hepimiz insanız. İllaki ortak paydada buluşacağımız noktalar olacaktır. Aileniz fakir olabilir , zengin de olabilir. Ama bunların hiçbiri sizin mutlu olmanıza engel değildir. Yalnız başınıza kaldığınızda da , topluluk içinde olduğunuzda da mutlu olabilmelisiniz. Yalnız olduğunuzu düşünüyorsanız veya yalnız kaldığınız durumlar olduğunda şunları yapabilirsiniz ;

– Kendinize en az bir tane hobi edinin. (Arabayla birkaç tur atmak , Şömine yakmak , El işi yapmak , enstrüman çalmak vs.)

– Birkaç tane çerçeve alıp , evinizin bir köşesini eski fotoğraflarınızla doldurun. Bu köşeye nostalji köşesi diyebilirsiniz.

– Yeni bilgiler keşfedin. (Ansiklopedilerden , kitaplardan , internetten vs.)

– Her haftasonunda elinize bir kağıt alın ve hafta içerisinde neler yaptığınızı not edin. Sonra da güvenilir bir yere saklayın.

– Hayallerinizi ve hedeflerinizi düşünün. (Araba almak , İş yerinde mevki olarak yükselmek , Üniversiteye gitmek gibi hayaller kurun.)

Topluluk içerisinde de şöyle mutlu olabilirsiniz ;

– Tek başınızayken kurduğunuz hayalleri arkadaşınıza , akrabanıza anlatabilirsiniz.

– Eski arkadaşlarla buluşup oyunlar oynayarak hem kafa dağıtabilir , hem de eğlenebilirsiniz. ( Tabu ,Okey , Tavla ,Tombala , Kızma birader vs)

– Bol bol kahkaha atmaktan çekinmemelisiniz.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478