En çok oynanan mobil oyunlar

Pubg Mobile

Pubg mobile, 2017 yılında piyasaya sürülen çok oyunculu video oyunudur. Bu oyunda tekli, ikili veya dörtlü takım kurarak oynanmaktadır. İlk başta oyuna 100 tane oyuncu uçak başlar, oyuncular harita üzerinden istediği yere inerler. Tüm oyuncular yere iniş yaptıktan sonra silah, sağlık kiti, yelek gibi ekipman topladıktan sonra takımındaki oyuncular hariç diğer oyuncuları alan içinde kalarak öldürmeye çalışırlar. Oyun son bir kişi kaldığında biter.

Call Of Duty Mobile

Bu oyunu oyun sever insanlar eskiden beri bilmektedir. 2019 yılında oyunun sahipleri mobilde oynamak içinde bir oyun yaptılar. Bu oyun türü de aynı Pubg gibi olsa da iki oyunda kendine has özellikleri bulunmaktadır. Call of Duty mobile oyununu da insanlar çok sevmiştir.

Candy Crush Saga

Oyun ilk defa 2012 yılında Facebook’la birlikte piyasaya sürülmüştür. Akıllı telefon veya tabletlerin yaygınlaşması ile birlikte uygulaması yapılarak insanların kullanımına sunulmuştur.

Bu oyunda amaç, bulunan seviyelerdeki görevlerde şekerleri bir araya getirerek yapılmaktadır.

Candy Crush Saga oyununu genellikle orta yaş ve üstü insanlar oynamaktadır, hatta bu oyunu geçemediklerinde yanında bulunan insanlardan yardım alırlar 🙂

Clash Of Clans

Clash Of Clans, 2012 yılında süpercell firması tarafından piyasaya sürülen video oyunudur.

Bu oyunda köy kurarak diğer rakip köylerle savaşarak geliştirilmektedir. Clash Of Clans oyunu stateji oyunu olduğundan sürekli ilgi istemektedir ve küçük bir yanlış hamle tüm köyü yerle bir etmektedir.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478