Lusid Rüya İle Rüyanızın Kontrolünü Elinize Alın

Lusid rüya nedir?

Lusid rüya,rüyada olduğumuzun farkına vardığımız rüyadır.Kişi rüyada olduğunu fark ettiğinde uyanıklık bilincini rüyasına taşıyabilir. Lusid rüya görme esnasında kişinin beyin aktiviteleri günlük gerçek yaşam esnasındakiler ile neredeyse aynı düzeydedir.Kişinin lusid rüya görürken yaşadığı ve verdiği tepkiler gerçek hayatta verdiği tepkiler ile çok büyük benzerlikler gösterir. Lusid rüyanın verdiği mutlulukla beraber aşırı şekilde bağlanmak da tehlikelidir.

Lusid rüya nasıl yapılır?

Öncelikle bir uyku düzeninizin olması olması lazım,düzensiz uykularla lusid rüya görmek çok zordur sonrasında ise rüya hatırlama kabiliyetimizi geliştirmeliyiz,geçmişte gördüğümüz rüyaları hatırlamak bize rüyalarımızda sürekli karşılaştığımız temaları keşfetme şansı verecektir ve bunu da rüya günlüğü tutarak sağlayabiliriz.Rüyalarını hatırlamıyor olabilirsiniz sadece bu deftere sahip olmak ve hatırladığınız kadarıyla neler yaptığınızı yazmak bile bir pratiktir,devamlı yaptığınızda rüya hatırla beceriniz gelişir,tek yapmanız gereken sabahları rüyanızın hatırladığınız kadarını defterinize not etmekti.Rüya günlüğü tutmayı hayatınızın bir parçası haline getirdiğinizde lusid rüya yapmaya hazırsınız demektir ve şu aşamaları yapabilirsiniz.
-uyuyacağınız saatin 6 saat sonrasına alarm kuruyorsunuz ve uyuyorsunuz,
-alarm çaldıktan sonra uyanıyor ve rüyanızda ne gördüyseniz defterinize yazıyorsunuz,
-yatağa tekrardan uzanıyorsunuz ne yapmak istiyorsanız sürekli bunu kendinize söylüyor ve gözlerinizi kapatıyorsunuz,
lusid rüyaya çıktığınız anda heyecanlanırsan anında uyanırsınız,öncelikle etrafa göz gezdirin ve etrafta ne var fark edin. Her şeyi yapman mümkündür yapabileceklerinin sınırı kendin kadardır.

Lusid rüyanın zararları ve faydaları nelerdir?

Lusid rüyalar insan gelişime katkı sağlayan rüyalardır ve farkındalık arttırma özelliğine de sahiptir fakat bu olgu bizlere yavaş yavaş büyük zararlar verebilir.Bu zararlar arasında;
-uyku düzeni bozulur,
-dünyadan kendinizi soyutlarsınız,
-gerçek dünya yerine sanal dünya daha cazip gelir,
-beyin fazlasıyla yorulur,
-psikolojik sorunlara sebep olabilir.
Faydaları ise;
-insanları rahatlatma,
-insanın kendine olan güvenini arttırma,
-yaratıcılığını geliştirmeye yardımcı olmaktadır.

Lusid rüyadan astral seyahate nasıl geçilir?

Lusid rüyada başarılı olan kişiler astral seyahate de geçiş yapabilirler ancak arada çok büyük farklar vardır. Lusid rüyada bulunan alan düşler boyutuyla sınırlıyken,astral seyahatte bulunduğunuz boyutta gezmek mümkündür.Beş duyumuzu rüyamızda harekete geçirdiğimizi fark ettikten sonra uygulanacak basit bir teknik ile astral bedene geçiş sağlayabiliriz.Bu teknik şöyledir;
-kendimizi odamızda uyuduğumuz yerde imgeliyoruz,
-sağ elimizin işaret parmağını havaya kaldırıyoruz sonra serbest bırakıyoruz,
-sol elimizin işaret parmağını havaya kaldırıp serbest bırakıyoruz,
-her iki işaret parmağını da havaya kaldırıp indiriyoruz,
(eğer bunları hissediyorsak astral bedene geçiş için uygun duyuları yaşıyoruz demektir.)
-çekilme hissini hissetmeye ve odaklanmaya çalışıyoruz,
-çekilme veya uçma hissine kapıldıktan sonra astral bedende iken bulunduğunuz yeri iyice inceleyin ve etrafta gezinin,
(lusid rüyada her şey kontrolümüz altındadır eğer başka varlıklara ve olaylara söz geçiremiyorsanız astral seyahattesiniz demektir.)

Dünyadaki bir çok ünlü yönetmen senaryolarını lusid rüya sayesinde yazdığı iddia edilmektedir.Rüyaların yapısını inceleyen ve analizini tarihte ilk yapan psikanalistler Sigmund Freud ve Carl Gustav Jung’ dur. Sigmund Freud’a göre rüyamızda gördüğümüz her şey aslında kendimiziz. Rüyalar bizi uyanıkken yaşadığımız hayata hazırlar,belki de bu hayat başka bir gezegende yol olan dünyanın var olan hayatıdır.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478