Hayal Panosu ile Hayallerin Bir Bir Gerçek Olsun!

Hayal panosu nedir?

Üzerine hayal ettiğimiz şeyleri,hayatımıza çekmek istediğimiz şeylerin fotoğraflarını,resimlerini yapıştırdığımız ve hayallerinizin amaçlarınızın ve sizi mutlu eden şeylerin onayının bir kolajıdır.Nasıl hissetmek, neler deneyimlemek, neleri hayatımıza çekmek istiyorsak hepsini bu panoya yansıtabiliriz.

Hayal panosu nasıl yapılır?

-öncelikle inanmayı seçin,
-bir pano veya her zaman gözünüzün önünde olabilecek dijital bir ekran bulun,
-sahip olmak istediğiniz hayatı,isteklerinizi yansıtan en doğru fotoğraf,resim ve ilham verici sözler bulun,
-el yazısı ile yazdığınız küçük notlar edinin ve kendi fotoğrafınızı tam panonun merkezine yapıştırın,
-panonuzu her gün görebileceğiniz veya elinizin her an altında olabilecek bir yerde bulundurun,
-panonuzda gerçekleşen her şey için adım adım teşekkür edin.

Hayal panosunun ipuçları nelerdir?

Eğer hayal panosuna tam olarak istediğimiz şeyi resmedebilirsek veya fotoğrafını koyabilirsek o zaman isteğimizi somutlaştırmış,netleştirmiş oluyoruz ve bu da niyetimizi,enerjimizi kuvvetlendiriyor.
Eğer imgelemekte,hayal kurmakta,detayları gözünüzde canlandırmakta zorlanıyorsanız o zaman sadece panoya koyduğunuz resme bakıp detayları hissetmeye çalışabilirsiniz ve onlarla birlikte aktive olan duyguları devreye sokmayı unutmayalım.
Hedefimize doğru ilerlerken en çok ihtiyacımız olan şey motivasyondur,motivasyonumuzu kaybedersek zaman içerisinde hedeflerimizden vazgeçmeye başlarız dolayısıyla olduğundan fazla odaklanmak negatif enerjiye sahip olduğumuz zamanlarda da hayallerimize yansıyacaktır,kendimizi iyi hissettiğimiz zamanlar panoya bakmak en sağlıklı seçimdir.

Eğer hayal ettiğiniz şeyleri kafanızda sıradan kategorisine koyabiliyorsanız isteğinizin gerçekleşme ihtimali oldukça yüksektir çünkü hayal ettiğimiz şeyler bizim için hep en yüksekte ki hedefler bizim bulunduğumuz yerden uzak gördüğümüz hedeflerdir ama sıradan olarak nitelendirmeye başladığımızda onları bambaşka bir sınıfa koymuş oluyoruz ve sıradan dediğimiz andan itibaren onun olma ihtimalini kuvvetlendiriyoruz.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478