Boşanma oranlarının artmış olması

Eskilere nazaran günümüzde boşanmalar daha da artmış durumda. Peki, nedir insanları boşanmaya iten ya da boşanmamaya iten sebepler. Hiç düşündünüz mü? Aslında basit bir düşünmeyle bile birkaç sebebi çıkar.

Günümüzde boşanma oranlarının artmasının sebepleri olarak, ekonomik sebepler, anlaşamama gibi nedenler olduğu gibi, eskiden boşanmalara biraz daha kötü bakılırdı. Anlaşamadığınız halde boşanmaktan geri kaldığınızda olurdu. Eskiye nazaran boşanmaların artış göstermesindeki en önemli sebep tam da budur. Artık millet bu tabusunu yıkmış bir durumda. Bu düşünceler ülkemizde nadir kalıp, fazla dışarı açılmayan köy ve kasabalardan dolayıdır. Ama şu unutulmamalıdır ki, her boşanma sadece bir nedene bağlı olmayabiliyor. Kimisinde şiddet, aldatma ve ufak tefek bazı anlaşmazlıklardan kaynaklı olabiliyor, kimisi sadece birbirlerine saygılarını yitirip ortada çok büyük anlaşmazlık ortaya çıkabiliyor. Ve boşanan kişilerin, neden boşandığına dair bilgi öğrenmeye çalışılmamalı. Geçimsizlik denilip anlatılmak istenmiyorsa, aile içi olan şeylerin o kişiler arasında kalıp olayların dallanıp budaklanmamasını istemekte o kişiler.

Velhasıl kelam, günümüzde çoğu boşanmanın aslında aldatma, ekonomik sebepler ve anlaşamama durumları üzerinden olmaktadır. Yani denilebilir ki, insanlar eskiye nazaran daha gözü dışarıda oldu, paralarını eşlerinden sakınır oldu ve birbirlerine saygı ve sevgiyi yitirmelerinden oldu.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478