Ülkemizdeki diğer sporların bu kadar gelişmiş olmaması

Ülkemizde diğer spor dallarının biraz daha aktif hale gelmesi tamamen sosyal medyanın bu kadar aktif kullanılmasıyla alakalı. Yani alınan bir birincilik ya da ödül haberler aracılığıyla değil de sosyal medya aracılığıyla duyar hale geldik. Her ne kadar sosyal medya aracılığıyla da spor alanlarında gurur duyacağımız birincilikler, dereceler, futbolun konuşulduğu kadar konuşulmuyor maalesef.

Ülkemizde bütün spor dallarına baktığımızda, bir futbol kadar aktif seyirci sayısına ulaşamamaktadır. Bunun sebebini hem sokakların futbol oynamaya daha müsait olması ve futbolun diğer spor dallarına nazaran daha az maliyetli olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Yani diğer spor dallarını icra edebileceğimiz yerler yok. Daha yeni yeni yapılmaya başlandı, onlarda basketbol sahaları yapılıyor. Basketbol sahalarının belli günlerde voleybol veya başka spor dalları için de kullanılabilir hale gelmesi, diğer spor dallarına da ilginin yavaş yavaş artacağını düşünmekteyim.

Eğer ülkemizde diğer spor dallarına da bir altyapı ve teşviklerle ilginin daha ileri boyutlara varacağı kanaatindeyim. Ülkemizin spor alanında daha iyi gelişebilmesi için buna ihtiyacı var. Sporun beden ve ruh sağlığına da etkisi ortadadır. Umarım çok geç de kalınmadan, ebeveynler çocuklarını bir spor dalına teşvik edebilmelidir.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478