Yeniden Tasarım Zed (2)

Öncelikle çizim aşamalarımı, daha önce okuduysanız, altındaki sadece bu çizim için yazacağım notumu okuyabilirsiniz.

1. Çizim Aşaması
Neyin resmini çizeceğime karar verdikten sonra, aklımdan mı yoksa, referans alarak mı çizeceğime karar veririm. Ve çizimi beğendiyseniz, indirilebilirsiniz.

2. Çizim Aşaması
Ne şekilde çizeceğime karar verdikten sonra,
Aklımdan çizeceksem hayal etmeye çalışırım, (ama çoğunlukla işe yaramaz). Referans ile çizeceksem, internetten çizmek isteyeceğim referans resmi ararım.

3. Çizim Aşaması
Resmi çizecegim cizim uygulamasinda, yeni çizim projesi acarim ve varsa çizim için referans resmini yüklerim.

4. Çizim aşaması
Yüklediğim referans resminin, taslak çizimini yaparım, bazen kendi istediğim şekilde çizmek isterim. Tamamen aynısını yapmak istemediğimde, deneme yanılma yoluyla, bir şeyler çizerim. Şansım varsa güzel olabiliyor.

5. Çizim Aşaması
Taslak çizimi bittikten sonra, bu sefer taslak boyamaya geçerim. Biraz daha özgün çizebilmek için, kendi isteğime göre, dememe yanılma yoluyla boyarım. Her renk, bir resme farklılık katıyor.

6. Çizim aşaması
Bu aşamada, çizdiğim resme, gölge ve ışık gibi şeyler eklemeye çalışırım, ama bazen eklemeden de çizebilirim. Resmin yeterli olduğunu veya bitirmek ve daha fazla uğraşmamak istediğimde, resmi çizmeyi bırakırım.

Not: bu çizimi yapmadan önce, tasarlamak için çeşitli görsellere baktım. Mesela kafa için samuray maskelerine baktım. Yüz için, insan kafatasına baktım. Boynuz için, boynuzlara baktım. Ve bunları tasarıma uygulamaya çalıştım. Çok da karakteri değiştirmek istemedim.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478