Kadın girişimcileri derneği

Kısaltılmışı KAGİDER olan kadın girişimcileri derneği, kadınların girişimciliğe adım atarak, hem ekonomik olarak hem de sosyal anlamda güçlenmesini sağlamak için kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

Kadın girişimcileri derneği, 2002 yılının eylül ayında, 32 kadın girişimci tarafından İstanbul’da kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Kurucu başkanlarından biri olan Meltem Kurtsan, Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Toplantısı’na Türkiye’den davet edilen kadınların kendilerini yalnız hissetmemeleri adına bu derneği kurmuşlardır. Kurmadan önce bu fikir TÜSİAD’a sunulmuş ve bu proje TÜSİAD tarafından da desteklenmiştir. KAGİDER, kuruluşunun ardından genç kadınları iş yaşamına hazırlamak, girişimci ya da girişimci olmak isteyen kadınlara eğitim ve mentörlük desteği vermek, rol modeli girişimci kadınları görünür kılmak ve artırmak amacıyla kurulmuş ve bu süre zarfında da birçok projeye imza atmışlardır. KAGİDER 300 kadın girişimci üyesi ile birlikte büyümeye devam eden bir kuruluş olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Basın yolunu da baya aktif kullanan bu kuruluş, ülkemizdeki kadınların hepsinin arkasında olduğu bir gerçek. Böylesine bir toplumda kadınlarında çalışma hayatında neler başarabileceğini çok açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478