Mucize 2 Aşk

İlk filmini izlediğim güden beri sabırsızlıkla ikinci filmin vizyona girmesini bekliyordum. Ancak film vizyona girince bir türlü fırsat bulup gidememiştim. Bir aydan fazla zaman geçmesine rağmen hala izleyici bulabildiği için vizyondan kalkmamış ve birkaç gün önce gidip izledim.

Çocukluğunda geçirdiği hastalık nedeniyle engelli olan Aziz’in hikayesi Foça’da devam ediyor ikinci filmde. Eşiyle beraber öğretmeninin memleketine, Foça’ya gidiyor… Öğretmeni Mahir ve ailesinin kendilerine sahip çıkmasıyla burada yepyeni bir hayat kurmaya çalışıyorlar. Elbette engelinden dolayı, bildiklerinden farklı bir kültüre gelmelerinden dolayı bazı problemler yaşıyorlar.

Ancak aşkın, sevginin, saygının, sadakatin, affetmenin, yardım etmenin gücünü görüyor ve yaşıyorlar… Mahsun Kırmızıgül filmin yönetmeni ve oyuncusu bilindiği üzere… Doğu insanı ile batı insanının birlikte çok güzel olabileceği gerçeğine göndermeler yapmış. Farklılıkların aslında insanları birbirine yakınlaştırabileceğini işlemiş.

Filmin büyük kısmı Foça’da geçse de Kars’ta ve İzmir’de çekilen sahneler de var. Konu, 1960 larda geçiyor. Kostümler o döneme göre hazırlanmış. Foça’nın özgün mimarisini kaybetmemiş oluşu iyi değerlendirilmiş.

İzlemeyenler için büyüsünü bozmamak adına fazlaca bilgi vermeyelim içerik hakkında. Ama izlemeye değer filmlerden. Filme gitmeyi düşünüyorsanız önce ilk filmi izleyin mutlaka… Aşkın büyüsünü ve gücünü hissedeceksiniz bir kez daha.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478