Baba Parası

Baba Parası filmi Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği baş rollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Yağmur Tanrısevsin yer aldığı yerli aile komedisi. Bir çok kesim tarafından oldukça eleştiri alan bir film oldu. Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisinin en başarısız olduğu bir film olduğu söylenmekte ancak benim düşüncem başarısız değilde diğerleri kadar güldüremedikleridir. Genellikle bu filme verdikleri puan 10 üzerinden 4. Benim bu filme verdiğim puan ise 7’dir.

Filmin konusu nedir?

Filmin konusunu ise kardeşler arası çıkan miras yarışını anlatıyor. Babalarının her çocuğuna verdiği helal para olan mirası kabul eden çocuklar bu yarıştan çekilirler fakat babası gibi aç gözlü kardeşler arasında kirli para olan büyük mirasın peşine düşerler. Ancak bu büyük miras bir oyundur. Mirasın korunduğu kapıyı açabilecek tek bir kardeş vardır. Ama asıl mirası görebilecek babası gibi kurnaz ve çakal olan sadece bir kardeş vardır. Önemli olan o mirası alması değil, babasına benzemeye seçip, seçmeyeceğidir.

Kısaca Özeti: Çakal kardeşler, Murat ve Yağmur kardeşinlerin anası olan Devrim Yakut’un mücadeleleri sonucu miras kavgalarına girişmeleri. Babalarının öz evlatları haricinden bir ordu dolusu gayri meşru çocuğu olması. En önemlisi de dayıları olan Rasim Öztekin ve ortağı Deniz Barut’un oyunları ile bu miras yarışında ki mücadelenin katlanmasını sağlar.  Mirası bulan sadece bir kardeş olabilir, ölen milyarder gibi aç gözlü, düzenbaz, acımasız, zeki ve uçarı biri tarafından bulunabilecektir.

Şahsi düşüncem küfürlü bir komedi dizisi bile olsa gayet güzel vakit geçicereceğiniz bir filmdir. Yorumlara bakıldığı zaman çoğu filmin yarısında kalkıp gittiğini söylüyor fakat pazartesi ben izlemeye gittiğimde boş yer yoktu ayrıca bırakın kalkıp gitmeyi adamlar molada bile oturuyordular. Kısaca yorumlara aldanmayın güzel bir film olmuş. Tavsiye ederim mutlaka izlemenizi öneririm.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478