Ahbap derneği

Ahbap derneği, haluk levent’in öncülüğünde kurulmuş, insanların en doğal hakkı olan yaşama hakkı için ellerinden geleni yapmaya çalışan bir yardımlaşma kuruluşudur. Yönetim kurulunda Haluk Levent, Emrah Aydoğdu, Emrah Gödeliner, Murat Urgan, Umut Demirci vardır.

Son 1 yıldan beri biriken burs bağışlarıyla her 300 tl ile de bir öğrencinin bir aylık burs alabilme imkanı sağlamaktadır. Sadece burs olarak yardımlar değil, hayvanlara mama ve barınak, sağlık durumu iyi olmayıp ameliyatına durumu yetmeyenlere ameliyat olabilme desteği, adalet karşısında avukat tutamayacak olanlara avukat desteği, ağaç fidanı dikim etkinlikleri gibi birçok alanda insanlara yardım götürmeyi hedeflemiş bir kuruluştur ahbap platformu. Hatta instagramda bir olayla karşılaşıldığında insanlar, bazı gönderilerin altına hemen haluk Levent’i etiketleyerek bu kuruluşun yardım ulaştırabilmesini sağlayabiliyorlar.

Kendi isimlerinde de bir siteleri bulunmakta ayrıca. Orada yapılan yardımları haberler adlı bölümde toplamışlar. Belki tek başımıza bir iyiliği yapamayız ama iyiliğin yapılmasına vesile olabiliriz. Çok büyük bağışlar olmasa bile, bu kuruluşa bağışlarda bulunduğumuzda, daha nice yardım bekleyen insanlara ulaşabilme imkânını bulabiliriz.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478