Corona virüsünün ilacı bulundu

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü bu zamana kadar 22 ülkede görüldü ve virüsten ölen kişi sayısı 259 kişi ölürken, şimdiye kadar virüsün tespit edildiği vaka sayısı 9.600’ü aşmıştır. Corona virüsün ortaya çıkmasıyla tüm dünya diken üstünde olduğu için birçok ülke tedbirini almıştı.

Son zamanların en çok konuşulan konusu corona virüsünün ilacı bulundu. Bangok’ta bulunan Rajavithi hastanesinde bulunan doktorlar tarafından bulundu. Corona virüsü tespit edilen kişilere HIV ve grip ilaçlarının karıştırılmasıyla uygulandı.

Bulunan ilacı virüs tespit edilen kişilere uygulandığında 48 saat sonra sağlık durumu düzeldiği gözlemlendi. Doktorlar ilacın içinde AntiHIV, lopinavir, ritonavir ve oseltamivir ilaçlarının karışımı yaptıklarını açıkladı.

Bu karışımın kullandığı hastaların arasında Vuhan’dan gelen 70 yaşındaki Çinli kadın da olduğu belirtilmiştir.

Hastane doktoru Kriangska Atipornwanich, bu ilacın virüs tedavisinde kesin çözüm olmadığını ama hastalarda bu ilaçtan sonra iyileşme olduğunu söyledi.

Bu tedaviden sonra Corona virüsü tespit edilen hastaların iyileşme gözlemlendiği için yarın Tayland Sağlık Bakanlığı ile toplantı yapıldıktan sonra bu ilacın diğer hastalara da uygulanacağı söyleniyor.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478