Salon Dekorasyonu İçin Püf Noktalar

Televizyon Ünitesini Doğru Seçin

Televizyon üniteleri oldukça önem arz etmektedir,eğer salonunuzun daha şık gözükmesini istiyor iseniz televizyon ünitesinin boyutların çok iyi ayarlamanız gerekmektedir. Çok dar bir salona sahip iseniz kesinlik ile büyük ve kaba televizyon ünitelerini tercih etmemelisiniz aksi taktirde alanın daha fazla daralmasına neden olursunuz,bu durum hem kötü bir görüntüye neden olur hem salonu çok boğar. Eğer büyük salonlara sahip iseniz ahşap,ağaç benzeri ürünleri tercih edebilirsiniz.Küçük salonlu evlerde oturuyor iseniz daha sade ve daha minimal ürünler tercih etmelisiniz.

Perde seçimine çok dikkat etmelisiniz

Eğer salonunuzun duvarlarında sade renkler kullanmış iseniz perdenizi geçiş renklerine sahip desenlerde seçmelisiniz,eğer duvarlarınızda hareketli renkler tercih etmiş iseniz geçişleri olmayan düz renklere sahip perdeler tercih etmelisiniz ki salonunuzun renk ve düzen uyumunu yakalayabilsin

Çok göz yorucu dekorasyon ürünlerini tercih etmeyin

Çok göz yorucu ürünlerden ziyade sizi rahatlatacak ve konforlu ürünler seçin. Ahşap ayaklı abajur,dekoratif abajurlar,sade mumluklar,sade bir kitaplık,sallanan sandalye bunlar salonunuzun konforunu ve aynı zamanda şıklığını arttıracak ürünlerden bir kaçıdır.

Mobilya seçimini mümkün oldukça rahat koltuklardan yana kullanın

Salon gün içerisinde oldukça fazla vakit geçirdiğimiz bir alandır.Rahat koltuk seçimi daha konforlu zaman geçirmemize olanak tanır mümkün oldukça puf puf olan ve minderlerinde sünger değil de elyaf kullanılan koltukları tercih etmeliyiz konfor açısından oldukça rahat bir deneyim sunar elyaf minderler,salonunuzun büyüklüğünü göz önünde bulundurun eğer küçük salona sahip iseniz l koltuk yeterli olacaktır,salonunuz orta büyüklükte bir salon ise berjerli koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz,eğer salonunuz çok büyük ise 2 parçadan oluşan koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz.

Yemek masası tercih etmeyin

Eğer imkanınız var ise yemek masasını salona koymayın yemek masası oldukça yeri daraltmaktadır.

Sehpa seçimlerinde minimal davranın

Çok büyük sehpalar tercih etmeyin.Orta sehpa yeterli olacaktır,eğer kalabalık bir aileye sahip iseniz zigon sehpa tercih edebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478