İdlib’te Sekiz Şehit

İdlib’te görev yapan askerimizden dördünün şehadet haberi ulaştı bugün öğle saatlerinde ülkemize. Daha sonra yaralı iki askerimizin Hatay’da tedavi gördükleri hastanede şehit olduğunu öğrendik. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurt dışı gezisinde yaptığı açıklama ile şehitlerimizin sayısının şekiz olduğunu açıkladı.

Barış Pınarı Harekatı sonrasında yapılan ateşkes antlaşmasının ihlali niteliğindeki saldırı, Suriye rejim güçleri tarafından yapıldı. Saldırıdan sonra rejim güçlerine misillemede bulunuldu. Erdoğan’ın açıklamasına göre ilk bilgilere göre 35 civarında rejim askerinin öldürüldüğü tespit edildi. Daha sonra bu sayının 70 civarında olduğu da bildirildi. Askerlerimizin kanının yerde kalmadığı, intikamlarının alındığı düşünülüyor bu şekilde.

Suriye’de etkili olan Rusya, “Türk askerlerinin yerleri hakkında bize bilgi verilmedi.” şeklinde bir açıklama yaparak kendini aklamaya çalıştı. Ancak Türkiye yetkililerinin açıklamasına göre askerlerimizin yerleri hakkında düzenli şekilde Rusya’ya bilgi veriliyor.

İran’dan yapılan açıklama da yenir yutulur gibi değil. “Suriye rejimi ülkesini savunuyor.” denildi.

Bölgedeki politikalar sık sık yön ve şekil değiştiriyor. Bedelini de halk ve gencecik yiğitler ödüyor. Bugün sekiz eve ateş düştü. Her birimizin yüreğine ateş düştü ama bu evlerde hiç sönmeyecek o ateş… Gencecik canlarımıza rahmet diliyoruz. Ailelerine sabır diliyoruz.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478