15 dakikada 13 milyar dolar kazandı

15 dakikada 13 milyar dolar kazanmak çok güç değil mi? 15 dakikada 13 milyar dolar kazanan kişi ne iş yapıyor da bu kadar çok para kazanabiliyor diye düşünenler vardır.

15 dakikada 13 milyar dolar kazanan kişi; Jeff Bezos

En popüler e-ticaret sitelerinden birisi olan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos dünyanın en zengin insanların arasında bulunmaktadır. En önemli finans kuruluşlarından olan Bloomberg’in dikkatini çekti, geçenlerde New York piyasasını sallayan Jeff Bezos, bir anda hisse senetleri tavan yaptı. Amazon şirketinin hisse senetleri birkaç dakika içinde yüzde 12 artarak, 2100 doları buldu.

Zengin iş adamının servetinin büyük çoğunluğu Amazon şirketinin sadece yüzde 12 oranına sahiptir. Böylelikle Jeff Bezos 15 dakika içinde 13.5 milyar dolar kazanarak en zenginler listesindeki ismini zirveye taşımış oldu.

Jeff Bezos, piyasada bulunan servetinin küçük artmasıyla birlikte toplam servetini 129 milyar dolar seviyesine getirerek Microsoft kurucusu Bill Gates’de olan 1. sırayı yeniden almış oldu. 2018 yılında da toplam servetini 150 milyar dolar üzerine çıkardıktan sonra adını zenginler listesine taşımıştı.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478