Kutu gibi ev bu olsa gerek

Her insan kendine ait bir ev olmasını istediği zaman “kutu gibi evim olsun yeterli” der. Şimdi anlatacağım şeyi kutu gibi eve benzetirim. Çünkü hem küçük hem bir evde olabilecek birçok şeye sahiptir.

Kapsül Otel: İlk defa 1979 yılında Japonya’da “Capsule Inn Osaka” adlı otelde yapılmış küçük yatak odasıdır.

Kapsül otelleri seyahat amacı bir şehre gittiğinizde normal otellerine fazla para vermek yerine kapsüllerde nerdeyse 3’te 1 fiyatına kalınabiliyor.

Kapsül otel hangi ülkelerde var?
Kapsül otelleri şuan da her yerde bulunmamaktadı, belli başlı yerlerde vardır. Bulunan ülkeler: Japonya, Rusya, Malezya, Vietnam, Singapur, Hindistan, Endonezya, Tayland, Brezilya, Tayvan, Çin, Birleşik Krallık.

Ülkemizde kapsül oteller son zamanlarda İstanbulda bulunan İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen havalimanlarında bulunmaktadır.

Kapsül otellere giriş yaptıktan sonra resepsiyon bölümünden giriş kartı verilir, bu kartla kapsüllerin bulunduğu yerin kapısı ve çantalarınızı koyabileceğiniz dolapları açabilmektedir. Kartı aldıktan sonra çantanızı koyacağınız yere gelerek çantaları koyarsınız, ardından kapsüllerin bulunduğu yere gelerek hangi kapsülde kalacaksanız o yeri bulup ayakkabıları çıkardıktan sonra kapsüle girebiliyorsunuz.

Kapsül oteller hakkında bilinmesi gerekenler
• Kapsül otellerin en büyük avantajı fiyatının uygun olmasıdır.
• Kapsül otelleri çoğunlukla erkekler kullansa da, bazı otellerde erkek-Kadın bölümleri de bulunmaktadır.
• Kapsül otellerde gidip rezervasyonda yaptırılabilir, isteğe göre aynı normal oteller gibi kalacağı günden birkaç gün öncede rezervasyon yapılabiliyor( önceden yapılan rezervasyonlar daha uygun fiyat oluyor.
• Kapsül otellerde banyo, tuvalet ve eğlence alanları ortak kullanımdadır.
• Kapsül Otellerde en az 4 saat en fazla 17 saat kalabilme imkanı vardır, daha fazla kalmak isteyen kişiler yeniden check-in yaptırması gerekiyor.
• Her otele göre değişse de genellikle odalarda Televizyon, İnternet, elektronik aletleri şarj etmek için prizler bulunmaktadır.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478