Nasıl bir yılsın sen 2020

Her yılbaşında insanlar yeni yılın huzurlu, mutlu, sağlıklı, ekonomik durumun iyi olmasını dilerler. Yıl içinde iyi ve kötü olaylar yaşanır ama bu 2020 yılı ilk günlerinden kötü olayları önden göstermeye başladı.

1-Kasım Süleymani öldürüldü

Yılbaşından üç gün sonra yani 3 Ocak günü Amerika Birleşik Devleti tarafından İran’ın komutanı Kasım Süleymani öldürüldü, ardından Irak yönetimi birçok bomba patlatarak sessiz kalmadı.

2-Koronavirüs can almaya devam etti

12 Aralık günü Çin’in Vuhan kentinde çıkan Koronavirüsü birçok insanın canını alırken, birçok ülkeye ise yayılmaya devam etti.

3- Elazığ’da 6.8 şiddetinde deprem oldu

24 Ocak günü saat 20.55’te merkez üstü Sivrice olmak üzerek deprem meydana geldi, bu depremde Süleyman Soylu’nun açıklamasında toplam 42 kişi hayatını kaybetti ve 1466 kişi yaralandı.

4- Esat Rejimi 8 Mehmetçiğimizi  şehit etti

Şubat ayının başında Suriye’de görevli olan 8 Mehmetçiğimizi Esat rejimi şehit etti.

5-Van/Bahçesaray’da çığ düştü

Van’ın Bahçesaray ilçesinde ilk çığ düşmesinde 5 kişi öldü, 8 kişi yaralandı. Çığ altında kalan yaralıları kurtarmak için giden ekiplerin üzerine de çığ düşmesiyle birlikte 41 kişi hayatını kaybetti.

6- İzmir-İstanbul seferini yapan Pegasus uçağı kaza yaptı

İzmir-İstanbul seferini yapan Pegasus firmasına ait yolcu uçağı piste duramayınca toprak zeminde 3 bölündü. Bu kaza sonucunda 3 kişi ölürken, geriye kalan yolcuların kaburga kırığı olduğu tespit edildi.

2020 yılının ilk 2 ayında büyük felaketlerle karşılaşan insanlar bu yılın iyi geçmeyeceğini, hatta geriye kalan 10 ayı yaşamadan 2021’e geçmeyi düşündüklerini dile getirdiler.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478