Türkiye idlibi kayıp mı edecek?

Türkiye neden idlibte?

Sebebi çok açık.Türkiye sınırı başında asla bir terör devleti istemiyor.çünkü bize tehtit oluşturabilir.
Eğer Türkiye buna müsamaha gösterir ise çok tehlikeli bir durumla karşılaşılır.Eğer idlib Türkiydleden alınırsa turkiyeye doğru inanılmaz bir göç dalgası olur.Türkiye bunu kabul etmeyeceğini zaten sürekli söylüyor.

Türkiye şu an ne durumda?

Türkiye şu an itibari ile bölgeye 5 gözlem noktası daha kurdu.Eğer herhangi bir taciz atışı yada saldırı olursa anında saldırıya geçilecek.Türk savaş gemileri akdenizde şu an ful cephane hazır bekliyor.olası bir operasyona karşı.

İsrail şam’a saldırdı!

Evet İsrail dun akşam şama ağır saldırdı.Suriyenin elinde bulundurduğu s300 füzeleri bile bu saldırılara karşılık veremedi.çünkü israilin elinde yeni nesil süper savaş uçağı olan F35 ler bulunuyor.

Türkiye bundan sonra ne yapacak?

Türkiye uyarısını yapmıştı.Şubat sonuna kadar esada süre verildi.eğer esad geri çekilmez ise Türkiye bizzat kendisi operasyon yapacak.bunu başkan erdoğan bizzat kendisi söyledi.

ABD ne diyor?

ABD şu ana kadar stratejik ortağı olan Türkiye yi destekliyor ama bunlar sadece çeşitli sözlerle değiniyor.Henüz Trump resmi bir açıklama yapmadı.Öte yandan Putin sinsi planlar  içinde.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478