Corona virüsünün adı değişti!

2019-nCoV virüsü olarak geçen korona virüsünün adı değişti! Yeni adı: COVID-19

Dünya sağlık örgütünün yaptığı dün ki açıklama ile korona virüsünün adı değişti ayrıca tehdidin büyüklüğüne de değindi.

Yeni tip korona virüsünün artık kişiden kişiye aktarımı ve hava yoluyla bulaşma şekline bir yenisi daha eklendi! Artık bu virüs dışkı yoluyla bulaşabilmekte. Bir binada virüslü bir hasta varsa ve tuvaleti kullanması ile diğer dairelere bu virüsün taşındığı bildirildi.

Japonya büyük tehdit içerisinde! Japonya da son günlerde bir çok yolcu ve tur gemileri karantinaya alınmış bulunmakta. Bu gemilerdeki vakalar hızla artmakta şuanda Japonya da 203 hasta olduğu belirtildi ve bunların büyük çoğunluğu gemilerden kaynaklanıyor. Japonya ait bu gemilerin limanlara çekilmesine izin verilmiyor ve denizin ortasında karantinaya alınmış halde durmaktalar.

Yayılma hızı düştü, ölüm oranı arttı!

Yayılma hızında 3 gündür büyük bir düşüş olduğu istatistiklere yansıdı. Ölüm oranı günlük 100’ün üstünde!

11 Şubat verilerine göre 2071 hasta ve 97 bölüm gözlendi. Normalde yayılma hızı 2500-4000 arasıydı bu düşüş akıllara türlü soruların takılmasına sebep oldu. Peki bu hastalık duracak mı? Bazı bilim adamlarına göre bu haslık mutasyona uğramış ve tedavisinin 1 seneden daha uzun bir süre sonra bulunabileceği üzerine konuşmalar yaptılar. Bu mutasyon ne evrede olduğu ise elimdeki tek bilgi hastalığın üst düzey solunum yoluna açtığı zarar. Hastaların bir komplike gelişmesi anında nefes alması güçleşiyor ve ölümüne sebep oluyor. Bu denilen şey Dünya sağlık örgütü tarafından onaylanmadı fakat bazı video ve fotoğraflar bu şeyi kanıtlıyor açıkçası.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478