Milli Güreşçimiz Süleyman Karadeniz’den Altın Madalya

İtalya’nın başkenti Roma’da  yapılan Avrupa Güreş Şampiyonası dün, yani 6.02.2020 tarihinde sona erdi. Son gün yapılan final karşılaşmasında 92 kilo serbest stilde yarışan milli güreşçimiz Süleyman Karadeniz, İsviçreli sporcu Samuel Scherrer ile birincilik için güreşti. Güçlü ve favori rakibini 3-0 mağlup ederek altın madalya almaya hak kazandı.Böylece şampiyonadaki tek altın madalyamızı alarak hepimizin gururu oldu.

Süleyman Karadeniz, ASKİ alt yapısından yetişmiş ve ilk defa bir uluslararası şampiyonaya katılmış. İlk madalyasının altın olması da ayrıca bir başarı niteliğinde.

Altın madalya kazanmasından sonra yaptığı konuşmasında madalyayı Türkiye’ye hediye ettiğini söyledi. Elazığ depreminde, Van’daki çığ faciasında ölenlerin ve İdlib’te şehit olan askerlerimizin ailelerine ithaf etti. “Onların yüreklerine bir nebze olsun su serpmiş olmak istiyorum.” dedi. Milli sporcumuzun başarısını ülkesine ve yüreği yanmış annelere ithaf etmesi duygulandırdı. Artık kendisi de acılı annelerin, hatta tüm annelerin evladıdır.

Süleyman Karadeniz’in bundan sonraki hedefi, olimpiyatlara ve dünya şampiyonalarına katılarak  madalya almak. Bize de kendisini başarısından dolayı kutlamak ve başarılar dilemek düşüyor.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478