Hastahanelerde Bulunan Kodlar Ne İşe Yarar?

Hastahanelerde 3 adet kod bulunmaktadır,bu kodlar hastahane içinde bulunan acil durumları belirtir,bu kodlar ile hastahane içinde oluşacak  kargaşalar engellenmiş olur.

Beyaz Kod Nedir? 1111

Beyaz kod,hastahane içinde acil olmayan durumları çözmek için hastane personellerine gönderilen çağrıdır,bu çağrıyı aldıkları zaman saldırgan tavırlar sergileyen hasta/hasta yakınları mevcuttur.Aynı zamanda müdahale gerektirmeyen hastaların var olduğunu haber verir,ve buna göre hazırlık yapılır.

Mavi Kod Nedir 2222 

Bu kod,acil müdahaleye gerek duyulan hastaların geldiğini gösterir,bu kod genellik ile kalp durması gibi durumlarda gönderilmektedir.

Kırmızı Kod Nedir? 4444

Kırmızı kod en acil koddur,genellik ile patlama,ateşli silah yaralanmaları,yangınlar,doğal afet durumlarında kullanılan bir koddur,bu kod alındıktan hemen sonra olay yerine intikal edilmesi gerekmektedir,ambulanslar kırmızı kod ile çalışmaktadır.

Pembe Kod Nedir

Genellik ile doğumhanelerde,çocuk bölümlerinde kullanılır,çocuk kaçırılması girişiminde bulunanlar için verilir,aynı zamanda kalp durması durumunda da bu sinyal gönderilerek sağlık personelleri sahaya çağrılır.

Kodlar hastahane için oldukça önemlidir,bu kodlar sayesinde durumun ciddiyeti anlaşılarak ona göre müdahale edilir ve olaya çok çabuk müdahale etme şansı elde edilerek hastanın acil olma durumu ortadan kalkar

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478