Suriye’de Son Durum

  1. Türkiye, İdlib’i Esad rejimine vermek istemediğini tüm Dünya’ya belirtti ama Esad ve Rusya’nın İdlib’i almak istemesi ve Türkiye’den intikam almak istemeleri sonucu son 4-5 günde İdlib’te 38 şehid verdik.
  2. Dün akşam saatlerinde bir binada konaklayan birliğimize Rusya destekli Esad rejimine ait uçaklar bomba yağdırdı ve bir kaç şehid verdik. Şehitlerimizi almaya gelen ambulans ve zırhlı araçlarımıza bir kez daha hava saldırısı yapıldı ve toplamda 33 asker şehit şehit verdik.
  3. Olay sonrası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 6 saat süren Ulusal Güvenlik Toplantısı yapıldı ve ‘Bilinen tüm rejim unsurlarının vurulması’ hakkında karar alındı.
  4. Toplantı sonrası Hatay’a Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanları ile gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR bizzat hava ve kara operasyonlarını yönetti.
  5. Ülkemiz çok ciddi bir sürecin içerisinden geçiyor. NATO Olağanüstü toplantı yaptı ve Türkiye’ye her konuda yardım edilmesi kararlaştırıldı. Artık Rusya ile Türkiye’nin arasının iyi olması, ilişkilerin düzelmesi beklenemez. Eğer Rusya ve desteklediği Esad bu saldırılara devam ederse savaş kaçınılmaz.
  6. Bu olaydan sonra Suriye’ye Türkiye’nin daha çok asker göndereceği düşünülüyor.
  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478