Yunanistan göçmenleri kabul edecek mi?

  1. Türkiye, Yunanistan’a geçmek isteyen göçmenlere 2 gün öncesine kadar engel oluyordu ama son İdlib saldırısı ve 33 askerimizin şehit olması sonucu Pazarkule Sınır Kapısı Türkiye tarafından açıldı.
  2. Pazarkule sınır kapısının açılmasının bir diğer nedeni ise Türkiye’ye yeni bir göç dalgasının kapıda olması ve bu gelen göç dalgasının altından Türkiye’nin kalkmasının imkansız olmasıdır.
  3. Bu haberi duyan göçmenler (çoğunlukla Suriyeli) Edirne’ye (Pazarkule Sınır Kapısı)’na akın etti. Çoğunlukla İstanbul’dan Edirne’ye göçmen akını gerçekleşti.
  4. Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis “Biz bu mültecileri almak , başka Avrupa ülkelerinin yükünü  çekmek zorunda değiliz ” dedi.
  5. Mültecilere her yarım saatte bir Yunanistan askerleri tarafından ses ve gaz bombaları atılıyor. Yunanistan’ın sınır kapısını açmayacağı kesin ama mülteciler bunu anlamıyor ve bir umut orada bekliyorlar.
  6. Birkaç Suriyeli mültecinin konuşması sosyal medyada gündem oldu. Bir Suriyeli mülteci “Bize Türkiye’de değer verilmiyor” dedi. Bu sözleri duyan çoğu vatandaşımızın aklına Beşar Esad’ı sözleri geldi. Beşar Esad bir röportajda kendi halkına nankör demişti.
  7. Avrupa’ya göç etmek isteyenler arasında Somali, Afganistan, Irak, Pakistan ve birçok ülkenin vatandaşları bulunuyor.
  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478