Corona İlk Türk Devletine Bulaştı!

Türklere bile bulaşmak istemiyor” gibi saçma sapan sözler dönmekte idi bu virüs arkadaşlar. Ülke ayırt etmez, belki bizim ülkemiz temizlik ve hijyen konusunda bir tık önde olduğu için ve kış aylarında fazla turist olmadığı için henüz ülkemizde görülmedi. Yada resmi açıklama yok henüz! Ama bu gerçeği değiştirmiyor, bu virüs öldürmüyor gibi gözükse de süründürerek ve metabolizmayı her geçen gün parçalayarak sizi öldürüyor. İyileşti sanılıp taburcu edilen çoğu hastada tekrar virüs rastlandı yani bu virüsün tedavisi bulunana kadar kalıcı bir çözümü yok.

Hangi Türk Devletinde Gözüktü Bu Virüs?

28 Şubat günü Azerbaycan‘da bir hasta karantina altına alındı ve yapılan testin pozitif çıkması sonucu ülkede bir gerginlik yaşandı. Kardeş ülkemiz olan bu ülkede görülmesi açıkçası hem bizi tedirgin etti hemde çok üzdü. Umarım bu virüsü kontrol altına alırlar ve kardeşlerimizi kaybetmeyelim.

Ülkemizde Görülür mü?

Belki şuanda vardır bilemiyorum, hastalığın belirtileri griple aynı olduğu için şuanda ülkemiz gerilmiş durumda belirtiler görüldüğü an hastayı karantinaya alıp, testler uygulanıyor fakat resmi bir pozitif rastlanan hasta yok ülkemizde. Ama bir çok kişi tarafından sosyal medyalarda virüslü hastaların karantinada olduğu gibi çeşitli haberler var tabii bunların bir çoğu yalan haber fakat belki olabilir ülkemizde, resmi açıklama olmadığı için kesin bir şey diyemiyorum.

İran‘da vaka sayısı neredeyse bini bulacak birde Azerbaycan‘da görülmesiyle ülkemize girmesi an meselesi. Temiz ve hijyen olmaya dikkat edelim. Dezenfektanlar ile elimizi iyice silelim ayrıca yüzümüzün temizliğine de dikkat edelim.


İdlib’de şehit olan 33 mehmetçiğimizin ruhları şad olsun. Ailelerine baş sağlığı dilerim. Vatan Sağolsun!

“COVID-19 Güncel Oranlar” bu makalemi okumak için aşağıdaki linke tıklayın!
https://blog.sorhadi.net/4948-covid-19-guncel-oranlar/

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478