Koronavirüs bir ülkeye daha sıçradı.

  1. Günlerdir Dünya’da Çin başta olmak üzere pekçok ülkenin korkulu rüyası haline gelen koronavirüs bir ülkeye daha sıçradı.
  2. İlk kez bir Türk Devletinde koronavirüse 2-3 gün önce rastlanmıştı. Bu ülke Azerbaycan idi. Azerbaycan ile savaş halinde ve komşu olan Ermenistan’a da koronavirüs sıçradı.
  3. Ermenistan Başbakanı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Ülkemizde koronavirüs taşıyan bir kişiye rastlanmıştır” dedi.
  4. Tayland’da ise koronavirüs ilk kez bir ölüme sebep oldu.
  5. Yaklaşık 90 bin kişide koronavirüse rastlandı ve koronavirüs yüzünden ölenlerin sayısı 3.000’i geçti.
  6. Ülkemizde hala koronavirüs taşıyan bir hastaya rastlanmadı. Bu haber çok sevindirici.Ülkemizde koronavirüs vakası yok diye sakın sevinmeyelim. Çoğu kişinin bildiği gibi bu virüsün kuluçka süresi var. Ne kadar kontrol edilse de virüs taşıyan bir kişide virüsün belirtileri sonradan da çıkabiliyor.
  7. Gene de biz tedbirimizi alıp, maskemizi takıp sokakta öyle dolaşmalıyız. Fazla tokalaşmadan, öpülmeden vb. kaçınmalıyız. Toplu taşımalarda herkesin tuttuğu yerlerden tutmamaya çalışmalıyız.
  8. Temennimiz ülkemize koronavirüs taşıyan bir kişi gelmeden ve ülkemizin bu virüsten fazla zarar görmeden bu virüse bir çare bulunmasıdır.
  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478