Ülkemizde corona virüsü vakası görülmesinin ardından!

Tüm dünyayı saran corona virüsü ülkemizde de görüldü. Sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın salıyı çarşambaya bağlayan gece yaptığı açıklamanın ardından, bu durum ülkede endişeye sebep oldu.

Fahrettin koca, ülkemizde şuan bir vaka olduğunu, bu kişinin erkek olduğu ve karantinaya alındığını, yanında ailesinin de karantinaya alındığını açıkladı. Bu açıklamanın ardından dün ülkemizde makarna, pirinç, kuru baklagiller gibi uzun dayanabilecek ürünler resmen talan edilircesine rağbet gördü. Birçok marketlerde bu reyonlar boş kaldı. üstüne üstlük kolonyaya ve hijyen malzemelerine de (eldiven, maske, dezenfektan vb.) aşırı derecede bir rağbet var. Sonuçta bir virüs ve yeterli tedbirler alınmazsa bizim ülkemizde de baya etkisini gösterebilecek bir virüs ama telaşa verilecek bir durum oluşturmamalı. Gerekli hijyen kurallarına uyup, gerekli sağlık kurallarına dikkat ederek daha az hastalık sonucuyla karşılaşırız. Devletimizde bu konuda önlemler almaya çalışmakta. Daha en başından beri uyarılar yapılarak dikkat etmemiz söylenildi ve bugünde İstanbul genelinde tedbir amaçlı sosyal aktivitelere (devlet tiyatroları, spor faaliyetleri vb) ara verilmiştir. Okullarda şuan için bir net açıklama olmamasından dolayı okullarda şuan ara verilmemiştir.

Umarım bu virüsle ilgili çalışmalar, nasıl bir tedavi uygulanacağı bulunur ve bir an önce bu durum son bulur ya da ölüm ve yayılma olasılığını en aza indirir. emeklilikle birlikte birikim yapılabilir mi?

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478