Açıköğretim sınavları ertelendi.

Ülkemizde corona virüsünün görülmesinin ardından ülkemizde birçok etkintik, okul, faaliyetler ertelenmeye başladı. Gerek okullar, gerek halk eğitim bünyesinde verilen ücretsiz kurslar, tiyatrolar…

Bundan nasibini önümüzdeki günlerde yapılacak olan açıköğretim lisesi sınavları corona virüsünden dolayı ertelendi. Açıköğretim lisesi sınavları 21-22 martta yapılacaktı. Daha ileri bir tarihe atılarak, insanların böylesine bir ortamda kalabalık ortamlar oluşturulmasın diye sağlık bakanlığının, milli eğitim bakanlığının ve belediye başkanlıklarınca tedbir alınmaya çalışılıyor. Corona virüsünden dolayı ülkemizde birçok yer alt üst oldu. Kalabalık ortamlar oluşmasın, bu virüs yayılmasın diye oluşturulan bu tedbirler sosyal hayatı uzun bir süre etkileyecege benziyor.

Vatandaş olarak her türlü tedbiri elden bırakmamak gerek. Kalabalık ortamlara mümkün olduğunca girmemeye çalışmalıyız. Yoksa başka türlü bu virüsün yayılmasını en aza indiremeyiz. Birde panik olmayalım. Zaten bu virüsler onkoloji uzmanı yavuz dizdar’ında belirttiği gibi domuz gribi, kuş gribi gibi bir anda ortaya atılan ve aşıları hemen piyasaya sürülen şeyler. Bu virüsün bu zamana kadar kıyım yaratması gerekiyordu yoksa. Bir veba gibi değil. Ufak tefek tedbirlerle bulaşsa bile ölümlerin yaşanmayacağı ama tedbirsiz olunursa ölüme kadar götüreceğini unutmayalım.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478