Corona can almaya devam ediyor..

COVID-19 can alması durmak bilmiyor! Ülkemizde ilk ölüm gerçekleşti. 17 Mart 23:59’da Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca yaptığı basın açıklamasında 89 yaşında bir vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve yeni test sonuçlarına göre 51 pozitif vaka olduğunu ve toplamda 98 vaka sayısına ulaştığını söyledi. Bu hastanın 89 yaşında ve virüsü Çinli bir çalışanından bulaştığı düşünülmekte.

170 Ülkeyi etkisi altına alan Covid-19 durmak bilmiyor. Toplam vaka sayısı 206,845 aşmış bulunmakta ve günlük olarak yeni vaka sayısı artık en az 5000. 8,272 toplam ölü sayısı. Şu an aktif vaka sayısı ise 115,684 ve bu hastalardan 6,435 durumu kritik olan kişilerdir.

Ülkemizde okulların açılması ertelenebilir mi?

Ülkemizde ilk ve ortaöğretimlerin 1 hafta tatil ve 1 haftada online eğitim verildi. Üniversitelerde 3 hafta tatil ve bunun 2 haftası alt yapısı olan okullar için online eğitim. Tahminimce önümüzdeki 1 hafta kritik yani vaka sayısı 250 aşar ise ve ölümler artmaya başlarsa Üniversiteler 5 haftaya İlk ve ortaöğretimlerin tatili 4 haftaya çıkarılabileceğini düşünüyorum.

Ülkemizde vaka sayısı 1 ayda ne kadar olur?

Ne kadar tedbir alırsak alalım hala kuluçka süresinde olan bir çok insan olduğunu düşünüyorum. 21 bin umreden getirtilen vatandaşımız olacak ve şuana kadar 5 bin 300 umreci yerleşmiş bulunmakta ve hala getirilmekteler. Konya, Ankara, Kayseri ve İstanbul’a yerleştirilmesi planlanan hatta kyk yurtlarına bir kısmı yerleştirilen bu umreciler virüsü kapmış bulunmakta. Çoğu maskesiz dolaşıyor ve bunun diğer umreden gelen vatandaşları saçıyorlar hatta bir kısmı kaçarken Çorum’da yakalandı. Yani umreye giden 21 bin vatandaşımızdan 3-4 bin kişi virüs taşıdığını düşünüyorum eğer böyle bir şey mümkünse en çok ölüm bizim ülkemizde gerçekleşmiş olacak.

Sorunun cevabına gelirsek test sonuçları her gece bakanımız tarafından açıklanmakta. 14 gün bekleme altına alınacak umrecilerden tahminimce 14 gün sonunda ülkemizde vaka sayısı 2 bini geçecek. 1 ayın sonunda ise vaka sayısı toplamda 3750 olacak ve ölen vatandaşımız ise 40 olacak tabii bu benim verilerime göre elde ettiğim sonuçlar gerçek sonuçlar umarım böyle olmaz.


“COVID-19 ölüm saçıyor!” bu makalemi okumak için aşağıdaki linke tıkla!
https://blog.sorhadi.net/5291-covid-19-olum-saciyor/

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478