Yedek kıyafet taşımak

Gün içinde, insanlar koşuşturma içerisinde olabiliyor. Çalıştığı işyerinde üstü batar, yazın dışarıda terlersin veya bebeklisindir, çocuğun üstüne kusmuştur… Sıkça kıyafet değişimine sebep olabilecek şeyler yaşıyoruz hayatta.

Gün içinde birçok insanın başına her türlü olay geliyor. İşyerine gidersiniz, ıslanırsınız, bir araç tarafından ıslatılırsınız. Yeri gelir, çalıştığınız işyerinin size sağlamış olduğu kıyafetleri dönüşümlü olarak evde yıkayıp getirirsiniz. Yeri gelir, çok sık dışarıda iş yapan birisinizdir, bir yerden bir şey değer, beyaz tişörtünüze veya gömleğinize bir leke oluşur değiştirmek zorunda kalıyoruz. Yeri geliyor, akşam katılacağımız bir etkinlik, bir davet ya da bir düğüne gideceğimiz zaman eğer gün içinde çalışıyorsak, işyerine götürebiliyoruz, aracımızda bırakabiliyoruz. Bunlar en az karşılaştığımız durumlar. Sanırım yanında yedek kıyafeti en çok anneler taşımaktadır. Yeri geliyor hem kendi için hem de çocuğu için yedek kıyafet taşımaktalar. Malum, gün içinde bebekler üstünü pisletebiliyor, kusuyor, olmadı kakaları bezlerinden taşabiliyor. Bazen alt değiştirme durumlarında ebeveynlerinin üstlerine işedikleri oluyor. Biraz daha ayakta olanlar, ek gıdalara yeni geçmiş ve yürüyen çocuklar, sürekli yedikleriyle üstlerini batırabiliyorlar, oyun oynadıklarında koşturabiliyor ve terleyebiliyorlar. Haliyle öyle pis kıyafetlerle ya da terli kıyafetlerle dolaşmasın diye, yanlarında sürekli kıyafet taşıyorlar. Hele hele bebekli bir kişi birkaç günlüğüne kendi ailesinin yanına gidiyorsa bilhassa yanında fazladan yedek kıyafet taşıyor. Kendi içinde her ihtimale karşı 1-2 kıyafet alacaksa onu 3-4 kıyafete çıkarabiliyor. Allah annelerimizi başımızdan eksik etmesin. Her bir sıkıntımıza tek başlarına göğüs geriyorlar.

Günümüz dünyasında birçok sebepten ötürü yanımızda kıyafet taşıyoruz. Taşımalıyız da. En kötüsünden bir tane üst giysisi. Pantolonlara göre daha fazla kirlenebilmekteler. Kalabalık şehirlerde yaşıyorsak, bir şekilde de kıyafetler kirlenebiliyor. Bazen yakınlarda bir mağaza bulamıyoruz, bazen de maddi durumumuz o an yeni bir giysi almaya el vermeyebiliyor.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478