İzlenilesi film önerileri

Bazen öyle zamanlar oluyor ki, evde canımız sıkılabiliyor veya yapacak bir şey bulamıyoruz. Kendimize vakit ayırmak isteyebiliyoruz veya arkadaşlarımızla, ailemizle birşeyler yapmak isteyebiliriz. En doğal hakkımız çünkü sevdiklerimizle beraber birşeyler yapmak, bir aktivitede bulunmak. Bunun için sizlere birkaç film önerisinde bulunmak istiyorum.

En başta, Aamir khan’ın filmlerini izlemediyseniz kesinlikle izleyin derim. Hele hele dangal, secret süperstar, dhoom 3 ve her çocuk özeldir filmlerini. Bunları bilhassa izleyin. Neden bunları favorilerime aldığımı daha iyi anlayacaksınız… Bu 4 filmin dışında eğer izlemediyseniz “black” , “ceset (filmin orijinal adı el cuerpo)” , “yedinci hayat (seven sisters)” , “kıyamet günü (the impossible)” , “uyumsuz” , “yargıç” , “kör nokta” filmlerini izleyebilirsiniz. Bunların hepsini severek izleyebileceğiniz filmler olarak seçtim. Bazı filmlerin yanlarına İngilizce isimlerini de yazdım yanlış filmleri izlemeyin diye ama bir iki filmin İngilizceden çevrilmiş ismi biraz değişik. Mesela yedinci hayat. Büyük ihtimal filmin içeriğine göre de bir tercüme yapılmış gibi. Birde bir film serisi var ki, mümkün olduğunca 13 yaş altı çocuklarla izlemeyin. İçerisinde taciz, tecavüz sahnelerinin de bulunabileceğini söylemek isterim. Aslında kendisi bir kitap serisi ama sinema perdesine de aktarılmış bir seri. Seri ismi millenium serisi ama en bilinen ismiyle ilk kitabı ve filmin serisinin ilk filmi ejderha dövmeli kız. Şuan 5 kitabı mı 6 kitabı mı ne bulunmakta fakat şuan daha dördü sinema perdesine aktarılmış durumda. Bu filmi de kesinlikle izlenmesi gereken filmler listesine alın. İzlenmesi gereken film denilince tabi Leonardo di caprio’nun diriliş isimli filmi olmazsa olmaz. Ve tabii, bunca film sayılır da türk filmlerine gelinmez mi? Gelinir tabi. Gelinir… Mesela kış uykusu. Haluk Bilginer’in oynadığı kült sayılabilecek filmlerinden biridir. Daha sonra Erdal Beşikçioğlu’nun oynadığı vali ve çiçero filmleri. Kesinlikle izleyin derim. Daha sonra oyuncuların içinde demet akbağ’ın da olduğu kurtuluş sondurak filmi (komedi filmi tadında fakat yine kült olması gereken filmlerden biri), ülkemizdeki kadına yönelik şiddetin sesi olan bir film kurtuluş sondurak.

Şimdilik bu kadarla yetinelim. Başka bir başlık altında tekrardan izlenilesi filmlere devam edeceğim. Şuan burada sizi epey bir süre oyalayacak kadar film önerisinde bulundum. Umarım, ülkemizde olan şu karantina günlerinde bir nebze de olsa sizin evde canınızın sıkılmasına engel olur.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478