Ukrayna Anka Siha siparişi verdi.

Siha nedir?

Sihalar içinde insan olmayan silahli roket atabilen bomba atabilen hava aracıdır.

Turkiyenin Siha gücü nedir?

Turkiyenin hali hazırda toplam 300den fazla sihası vardır.Bunlar bayraktar,anka ve bayraktar b gibi protip şekilleridir.

Turkiye insansız hava araçlarında avrupa lideri diyebiliriz.Çünkü türk ordusu askeri gücünü aktif bir sekilde cephede kullanıyor.Bu da savunma sanayimizin her yönden geliştiriyor.Çünkü ürettiğimiz silahları ve füzeleri aktif bir gerçek savaşta kullanabiliyoruz.

Sihalar hava savunma sistemine yakalanıyor mu?

Hayır.Aslında yakalanabilirler fakat türkiyenin yerli üretimi olan koral sistemleri radarları kör edip askeri hava araclarimızın yakalanmasını en aza indiriyor.

insansız Savas jeti ne zaman üretilecek?

Henüz resmi bir açıklama yok ama insansız savaş jeti şart.çünkü Anka ihalar 799 kg mühimmat taşıyabiliyor.Ama savaş jetleri çok dshs fazla mühimmat taşıyabiliyor.Bir f 35 1300 kg mühimmat taşıyabiliyor.

Sürü ihalar da üretildi…

Sürü ihalar da üretildi.Sürü halinde saldıracak olan bu ihalardan çokça üretilmeye devam edecek.en az 500 tane.

Ukranya turkiyeden  Siha satın aldı.

Evet bir avrupa ülkesi baris pınarı hareketinda cok buyuk bir basari gösteren sihalarımızı da satın aldılar.

Türkiye insanız deniz altı bile üretecek.

Erdoğan,geçenlerde yaptığı bir konuşmasında insansız deniz alti üretimine kafayı takmış durumda.Birçok avrupa ülkesinde insansız deniz altı yok.Asya ülkelerinde bile yok.Ama Türkiye zamanla bu sistemi de üretecek.

Tfx savaş jeti yolda.

TFF savaş jeti,2027 ye yetişecek.Kendi sınıfının en iyisi olacağı ise aşikar.Tamam uçak üretme konusunda çok geriyiz ama bu ülke 1940lar da savaş jetleri üretiyordu.bu ayrıntıyı da unuayalım.Eğer bu hızla çalışmaya ve üretmeye devam edersek herşeyi basarabiliriz.Eğer uretmezsek ve askeri açıdan da güçlü olmszsak bu coğrafyada söz sahibi olamayız.Zor bir coğrafyada yaşadığımız aşikar

Askeri bütçe yeterli mi?

Askeri bütçe yeterli mi degil mi inanın bende bilmiyorum.Ama ileriki zamanlarda 28 milyar dolar olan askeri harcama 50 milyar dolarlara bile cikabilir.Biraz da ekonomik güç ile alakalı.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478