ABD birinciliği kaptı!

Covid-19 tehlikesi büyümekte ve yarım milyondan fazla insanda görüldü. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan bu virüs önce Çin’i sonra bir çok devleti ve tüm dünyayı vurdu. Tam 199 ülkede görüldü! Çin, Covid-19 virüsünün görülmesinden bu yana 1.sırada hem vaka sayısının fazla olması ile hem de ölümün en çok gerçekleştiği ülke olarak ilk sıradaydı.

Durum değişti! Şimdi en çok vaka sayısına sahip ülke Amerika Birleşik Devletleri!

27 Mart saat 11:07 verilerine göre; Amerika Birleşik Devletlerinde 85,749 toplam vaka sayısı, 1,304 toplam ölen saysı, 1,868 durumu iyi hale gelen ve taburcu edilen kişi sayısı.

Dünya genelinde de hiç iç açıcı bir husus söz konusu değil. Çünkü 26 Mart günü tam tamına 60 bin yeni vaka oldu. Ayrıca ülkemizde de vaka sayıları çoğalmaya başladı. İstanbul’un 2 yerinde toplu mezar çalışmaları yürütülüyor.
En çok ölüme sahip ülke ise hala İtalya. Ardından İspanya ve Çin gelmekte.

Dünya bu hastaları yakarken biz kireçleyip gömüyoruz.

27 Mart için nasıl bir veri ortaya konur bilemiyorum çünkü çoğu ülke test sonuçlarını ve yeni ölümlerini Türkiye saatine göre gece açıklanmakta. Şu anda bile 20 bine yakın yeni vaka ve bine yakın ölüm gerçekleşmiş.

Herkes mecbur kendi ohalin edip evden çıkmayacak ve kendini izole edecek. Bu süreçte diziler ve filmler izleyin yada kitap okuyun. İlerleyen zamanlarda kitaplarla ilgili makaleler atacağım. Ayrıca dizi önerilerinde bulunacağım. Takipte kalın..

Sağlıklı kalmak için #EvdeKal!


“COVID-19 ülkemizde 1 günde 500’den fazla kişiye bulaştı!” bu makalemi okumak için aşağıdaki linke tıkla!
https://blog.sorhadi.net/5635-covid-19-ulkemizde-1-gunde-500den-fazla-kisiye-bulasti/

“T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan yeni karar!” bu makalemi okumak için aşağıdaki linke tıkla!”
https://blog.sorhadi.net/5585-t-c-aile-calisma-ve-sosyal-hizmetler-bakani-zehra-zumrut-selcuktan-yeni-karar/

“Türkiye’de yeni vakalar ve yeni ölümler! Cumhurbaşkanından yeni paket devreye giriyor!” bu makalemi okumak için aşağıdaki linke tıkla!
https://blog.sorhadi.net/5430-turkiyede-yeni-vakalar-ve-yeni-olumler-cumhurbaskanindan-yeni-paket-devreye-giriyor/

“COVID-19 virüsü 1 ayda kaç kişiyi öldürecek?” bu makalemi okumak için aşağıdaki linke tıkla!
https://blog.sorhadi.net/5619-covid-19-virusu-1-ayda-kac-kisiyi-oldurecek/

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478