Türkiye 2500 barajını geçti! COVID-19 bir günde binden fazla kişide görüldü!

Ülkemizde vakalar artmaya devam etmekte ve dün paylaştığım makalemde umarım 500 lerin üstünü görmez dedim ancak binleri aştı. Çok sivri bir çıkış sanırsam %400 lük bir artış oldu. Bu gidişle bu artışlar 2 binlerin üstünde seyir eder. Çin’de bile böyle büyük bir artışa şahit olmadık. Ölen hastalarda günlük olarak 15 seyirinde ilerliyor.

27 Mart saat 12:33 verilene göre ülkemizde, 3,629 toplam hasta sayısı, 75 hayatını kaybeden hasta sayısıdır.

Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamalar ve uyarılar hala kulak asmayanlar ve durumun ciddiyetini kavrayamayan insanlar var. Umarım en kısa sürede durumu kavrarlar, kendilerini ve çevresindekileri riske atmazlar.

Yarım milyondan fazla kişi de görülen bu virüs, aktif olarak neredeyse yarım milyonda hala var. Günlük olarak 50-60 bin yeni vaka sayısına ulaşan bu virüsü durduramıyorlar. 199 ülkeye bulaştı bile.

Dünya genelinde; 550,300 Toplam vaka sayısı, 24,903 Toplam ölen hasta sayısı ve 128,701 Durumu iyi hale gelen ve taburcu edilen hasta sayıdır.

Yaklaşık 25 bin insan öldü! Durum çok ciddi artık yetkililer duruma el atıp kısa süre içerisinde tedavisi bulunmalı. Gerekirse tüm dünya birlik olup buna çare aramalılar. Herkes ayrı telden çalıyor, herkes sözde tedavisini buluyor ve kafasına göre tarih veriyor. Bir an önce bulunmaz ise geri dönülemez bir yola girecekler ve o yol bir çıkmazdan ibaret.

21,047 Durumu kritik hasta sayısı ve bunun 136 bizim vatandaşımız.

En çok vakaya sahip ülkeler arasında yani 199 ülke arasında 15.sırada yer alıyoruz. 132. sıradan 15. sıralara kadar geldik. Bu gidişle ilk 5’te olmamız yakındır. Ona göre sağlam adımlar atmak şart!

Sağlıklı kalmak için #EvdeKal!


“Üniversiteler sezonu kapattı!” bu makalemi okumak için aşağıdaki linke tıkla!
https://blog.sorhadi.net/5663-universiteler-sezonu-kapatti/

“T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan yeni karar!” bu makalemi okumak için aşağıdaki linke tıkla!
https://blog.sorhadi.net/5585-t-c-aile-calisma-ve-sosyal-hizmetler-bakani-zehra-zumrut-selcuktan-yeni-karar/

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478