Türkiye’de vaka sayısı 5 bini geçti!

27 Mart saat 19:30 tarihi ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın açıklaması yaptı. Bu zaman kadar yapılan testleri ve ölen hastaları değerlendirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu zamana kadar 47,823 test uygulandığını ve bu testlerin 5,698 pozitif çıktığını belirtti. 27 Mart günü ise yeni vaka sayısının 2,069 olduğunu ve bugün hayatını kaybeden hasta sayının 17 olduğunu belirtti ve böylece hayatını kaybeden toplam hasta sayısının 92 çıktığını söyledi.

Bildiğimiz kadarıyla durumu iyi hale getirilen ve taburcu edilen hasta sayısı henüz güncellenmedi sanırım biraz sayının artmasını bekliyorlar. Durumu kritik olan hasta sayısı da aynı şekilde sabit.

Bakanımız bu süreçte çok çalıştığını görüyoruz ve hem sosyal medyadan hem de basın açıklaması ile halka duyurmakta olan biteni. Ancak görüldüğü üzere hasta sayısı ve ölen kişi sayısı günden güne artmakta. Buna önlem amaçlı, şehirler arası otobüslere sınırlama getirildi yani keyfi amaçlı veya tatil amaçlı şehir dışına çıkmak yasak. Yani acil durumlarda veya iyi bir gerekçeniz olmadığı sürece şehir değiştirmek sakıncalı. Okulum bittiği için Ankaraya geldim ancak İzmir’de kaldı bütün eşyalarım yani nasıl olacak bilemiyorum. Biraz telaşlandırdı ancak ikametgahım orada ve okulumda orada bu sebepten benim gibi olan bir çok öğrenciyi mağdur etmezler diye düşünüyorum.

Bir şeyi de belirtmek isterim. 65 yaş ve üstü kişileri sokakta görüp ve onları sert bir dille ve sesini yükselterek uyaran Manisa’da görev yapan polis memurunu kınıyorum… Manisa emniyet müdürlüğü en kısa sürede gerekeni yapmalı ve adli süreç başlatmalıdır.

Dünya geneline bakacak olursak, 27 Mart saat 17:21 verilerine göre;

  • 575,317 Toplam vaka sayısı
  • 26,369 Toplam hayatını kaybeden hasta sayısı
  • 129,970 Durumu iyi hale getirilen ve taburcu edilen hasta sayısı
  • 21,643 Durumu kritik olan hasta sayısı
  • Bu zaman kadar elde edilen günlük hasta sayısı 43,504
  • Bu zaman kadar elde edilen günlük hayatını kaybeden hasta sayısı 2,302
  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478