Boş zamanlarınızda izlenilebilecek diziler

Bazen öyle anlar oluyor ki, film izlemekten sıkılıp daha uzun soluklu bir şey izlemek isteyebiliyoruz. Filmlerde ya çoğunu izlemiş oluyoruz ya da izlemeyeceğimiz türden filmler fazlaca çekilebiliyor belli süre içerisinde. Bu sebepten dolayı sizlere, böyle dönemlerde izlenebilir birkaç dizi tanıtmak istiyorum.

Bunlardan ilki the wampire diaries… Tam bir fantastik severim derseniz, bu diziyi kaçırmayın. Dizinin Türkçe açılımı vampir günlükleri. aslında adından da anlaşılacağı gibi, vampirlerin uzun yaşaması ve bir vampirin tuttuğu günlükler, belli bir dönem içerisinde nasıl yaşadıkları, nasıl beslendikleri vs gibi konular işleniyor. Tabi bu süre zarfında da diğer doğaüstü varlıklarla da mücadele içerisinde olabiliyorlar. Kökenler, cadılar, vampir avcıları, beşli vs vs…  Bu arada, bu dizide damon (ian somerholder) karakterindeki bir vampir, şimdilerde yine bir vampirli bir dizide oynamakta. Ama bu sefer vampir rolüyle değil, vampir avcısı rolüyle.

Başka bir dizi ise healer… Bu dizi ise, tek sezonluk bir dizi olup Kore dizisi. Fazla sezon yapıp senaryonun güzelliğini bozmayan Koreliler, her dizisini tek sezonda bitirmekte. Konusu ise ünlü bir şirkette muhabir olan bir kızın, bilmeden tanık olduğu davaya yardımcı olması ve bunun üzerine gelişen olayların arkasından gelen gizemli bir koruyucu. İzlenilebilecek diziler arasına girmeye kesinlikle değer.

True dedectıve – daha izlemedim ama anladığım kadarıyla 8 bölümlük bir dizi ve aldığı 9.3 puanlık izleyici puanıyla izlenmeye değer diye görüyorum. Ki dizinin de adından anlaşılacağı üzere polisiye bir dizi. Polisiye dizi sevenleri es geçmeyelim dedik.

Lost – tekrar tekrar başladığım ama bir türlü üçüncü sezondan ileriye geçemediğim bir dizidir kendileri. Dizinin konusu, geçirdikleri bir uçak kazasıyla adaya düşen bir grup yolcunun bir süre yaşadıkları adada neler geçirdikleri. İzlemeye değer gördüğüm dizilerden biridir.

Prison break – aksiyonun, dramın ve gerilimin bir arada olduğu bir dizi. Her ne kadar 2005 – 2017 yılları arasında çekilmiş olsa da, böylesine bir dizinin çekimi de kolay olmaz sanırım. Sadece 5 sezon sürdü. Bu kadar yıl çekilen dizinin bu kadar mı sezonu var dediğinizi duyar gibiyim, dizideki sahnelerin çekilme uzunluğu ne kadar dakikalar, saatler hatta günler alırsa, çekilen sezon sayısı o kadar az olur. Birde malum, izin alınması filan filan. Hapishanede çekilen bir dizi.

Wentworth’le yazımı sonlandırmak istedim. Aslında bu da bir hapishane dizisi. 6 veya 7 sezonluk bir dizi. Daha devam ediyor mu bilmiyorum ama ben daha yeni izlemeye başladım. Bizde çekilen avlu dizisinin orijinal dizisi desem daha doğru olur. Çünkü son zamanlarda fazla uyarlama dizi yapmaya başladık. Neyse, bizdeki kadar orijinal dizisi de iyi. Ama bir tek şunu söyleyeyim, çocuklarla izlemeyin.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478