Evde Sıkılmamak İçin Eğlenebileceğiniz Siteler

SIKILMANIZI ÖNLEYECEK VE ZAMAN GEÇİREBİLECEĞİNİZ SİTELER

Biliyorsunuz ki hepimiz bu virüs günlerinde kendimizi karantina altına aldık. Tabii ki de bugünlerde sıkılmamak için çoğumuz film, dizi izliyoruz. Ee, tabi bir süre sonra izleyecek film ve diziler de bitebilir. O yüzden dolayı bugün sizlere evde sıkılmamak için eğlenebileceğiniz siteleri sizlere derliyorum, iyi okumalar :).

remove.bg

Bu site sayesinde fotoğraflarınızın arkaplanını tek tıkla değiştirebiliyorsunuz. Evet evet, yanlış yazmıyorum, gerçekten değiştirebiliyorsunuz. Örneğin çok güzel bir fotoğrafınız var ancak arkaplanını kötü ya da kirli bulduğunuz için o fotoğrafı sosyal medyada paylaşmaktan vazgeçtiniz, ama sorun yok! remove.bg bu noktada yardımınıza koşuyor. Hem de ücretsiz!

neal.fun/baby-map

Bu bağlantı sayesinde karşınıza dünya haritası geliyor. Hayır, hayır sakın bunla bittiğini düşünmeyin. Bu site sayesinde karşınıza gelen dünya haritasından, dünyadaki bütün ülkelerde doğan bebekleri anlık olarak görebiliyorsunuz. Ve alt kısma indiğinizde ise hangi ülkede kaç çocuk doğduğunu görebiliyorsunuz. Zaman geçirmek için ideal.

emulatoronline.com

Bu site sayesinde çocukluğunuza dönebileceksiniz desem? Bu sitede çocukken oynadığımız ve nostaljimiz olan bütün oyunlar var. Hem de aralarında ücretli olarak alınan ancak ücretsiz halde oynamanıza izin verilenleri bile var.  Sitede 1000’den fazla oyun bulunuyor ve bu oyunların hepsi ücretsiz. Kaçırmayın derim :).

radio.garden

Bu siteye ilk girdiğinizde karşınıza dünya haritası geliyor ve dünya haritasının üzerinde yeşil yeşil çok küçük noktalar bulunuyor. Bu yeşil noktalardan herhangi birine fare ile bastığınız zaman, sizi o bölgedeki radyo istasyonuna bağlıyor ve canlı şekilde o bölgenin radyosunu dinleyebiliyorsunuz. Belki aradığınız müzik gelir ve Shazam ile bulursunuz, ne dersiniz?

tiii.me

Örneğin Netflix üzerinden ya da internet üzerinden bir dizi izlemek istiyorsunuz diyelim. Ve bu diziniz uzun, siz de bu dizinin toplam kaç saatte biteceğini merak ediyorsunuz. Direk açıyorsunuz tiii.me sitesini, filmin adını giriyorsunuz, yanına da kaç sezon olduğunu yazdıktan sonra site size otomatik olarak o dizinin ve yazdığınız sezonların kaç günde ya da kaç saatte biteceğini söylüyor. Bence harikulade bir sistem.

coronavirus.jhu.edu

Biliyorsunuz ki günümüzde Coronavirus (COVID-19) neredeyse aklımıza gelebilecek olan çoğu ülkede bulunuyor. Bu size bağlantı adresini verdiğim site sayesinde, COVID-19’un öldürdüğü bütün insanların sayısını, dünya üzerindeki bütün iyileşenleri, bütün vakaları ve daha fazlasını görebiliyorsunuz. Girip göz atabilirsiniz.

musclewiki.org

Bu site tam da karantina günleri için ideal bir site! Bu siteyi erkekler ve kadınlar için tasarlamışlar. Yani iki cins de bu siteden yararlanabiliyor. Siteye girdiğinizde karşınıza 1 vücut çıkıyor, arkalı önlü size kas bölümlerini çizgi çizgi gösteriyorlar. Siz kadınsanız Female seçeneğini, erkekseniz Male seçeneğini işaretleyerek karşınıza gelen vücutta geliştirmek istediğiniz yerin üzerine tıklıyorsunuz ve sizi bir yere yönlendiriyor. Yönlendirildiğiniz yerde seçtiğiniz bölgeyi nasıl geliştireceğinizi hem yazılı, hem de videolu bir şekilde görebiliyorsunuz. Spor yapanlar için çok kullanışlı bir site.

theuselessweb.com

Bu siteye girdiğinizde karşınıza şu yazılar geliyor, TAKE ME TO A USELESS WEBSITE” yazısıyla karşı karşıya geliyorsunuz. Bu yazının altında duran ve pembe kutu içine alınmış olan ”PLEASE” yazısına tıklayarak, size yukarıda verdiğim tarz sitelere yönlendiriliyorsunuz. Bu siteler hem işinizi görenler olabilir, hem de eğlenceli siteler olabilir.

futureme.org

Bu site sayesinde gelecekteki kendinize mail atabiliyorsunuz. İnanılması güç ancak evet, böyle bir şey var ve tamamen ücretsiz. Siteye giriyorsunuz, gelecekteki kendinize yazacağınız her şeyi yazıyorsunuz. Ben şahsen içimi döktüm vallahi çoğu zaman Coronavirus’ten bahsettim :D. Maili bitirdikten sonra hemen mail yazdığınız yerin altında tarihi ayarlamanızı istiyor. Yani bu maili kaç yıl sonraya gönderelim gibi. 1 yıl, 3 yıl ve 5 yıl seçenekleri var. Bu seçenekler haricinde kendi özel seçeneğinizi oluşturarak isterseniz 30 yıl sonrasına bile mail atabilirsiniz, orası size kalmış. Alt kısımda mailin gelmesini istediğiniz e-mail adresini yazıyorsunuz ve e-maile girip size FutureMe tarafından gelen linke tıklıyorsunuz. Ve bu kadar, artık gelecekteki kendinize e-mailin gelmesini bekleyebilirsiniz :D.

windows93.net

Bu siteye girip klavyenizden DEL tuşuna bastığınızda size Windows’un 1993 yılındaki sürümünü kuruyor. Oyunlar mı dersin başlat tuşu mu dersin, açılışı falan her şeyi Windows’un 1993 yılındaki sürümüyle tıpa tıp aynı. Nostalji yaşamak isteyenler için tam da yerinde bir site :).

howmanypeopleareinspacerightnow.com

Evet, biraz uzun bir site adı ama site benim değil, ben sadece size sunuyorum :D. Bu siteye girdiğinizde karşınıza bir uzay resmi ve üzerinde herhangi bir sayı çıkıyor. O sayı size uzayda şu an kaç kişinin olduğunu gösteren sayı arkadaşlar, evet bu da yanlış değil. Şu an ki tarihinizle o an uzayda kaç kişinin olduğunu, o kişilerin adlarını, kaç gündür uzayda olduklarını ve nereli olduklarını öğrenebiliyorsunuz.

Saygılarımla :).

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478