Karantina Günlerinde İzlenebilecek Filmler

Parazit – Parasite

 • Son dönemlerimizde en çok konuşulan filmidir Parazit. Filmin yönetmeni Bong Joon Ho’dur ve Güney Kore’nin yapımı olan tartışmasız en iyi film. Filmin çok iyi olduğunun düşünülmesi sebebi, filmin Oscar ödülünü alacak kadar harika bir senaryosu olmasıdır.
 • Sinema dünyasının en büyük ve görkemli ödüllerinden olan 92. Akademi Ödülleri kısa bir süre önce Los Angeles’ta sahibini nihayet bulmuştur. Parazit adlı film ilk kez İngilizce olmamasına rağmen En İyi Film ödülünü alıp Oscar’a geçen bir ilktir.
 • Senaryosunun sahipleri Bong Joon Ho ve Han Jin Won’dur. Filmin başrolleri, Song Kaang-ho, Lee Sun-kyun, Cho Yeo-jeong, Choi Woo-shik ve son olarak ise Park So-dam olarak belirlenmiştir.
 • Büyük bir servetin sahibi olan Park ailesi ve yanlarında rakip aile olarak zekalarını kullanabilen ve zeki bir aile olan Kim ailesi ile karşı karşıya kalır Park ailesi. Bu iki ailenin ilham olarak alındığı filmde aile ve bir olmanın detaylarına dikkat çekiliyor.

Joker

 • Joker filmi Ağustos 2019 yılında vizyona girmiştir ve 1 milyar dolardan fazla bir hasılat etmiştir. Çok büyük bir sayı. Film toplumun sevmediği ve her zaman onu dışlamış olduğu bir komedyen olan Arthur Fleck’in hayatının üzerine bir filmdir. Hayatını sürekli maskeler takarak sürdürmeye çalışan Arthur zamanla filmin ana karakteri olan Joker’e dönüşmeye başlıyor. Yönetmeninin Todd Phillips olduğu film Psikolojik gerilim kategorisine giriyor. Aynı zamanda Joker filmi 76. Venedik Uluslararası Film Festivali sırasında Altın Aslan ödülünü almaya layık görülmüş bir filmdir.
 • Filmin başrolleri, Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Frances Conroy, Brett Cullen ve son olarak Zazie Beetz adlı isimlerdir. Film tamı tamına 2 saatlik harikulade bir yapıttır. Yılımız 2020 olmasına rağmen bu filmi izleyenler vardır günümüzde de.

The Irishman

 • The Irishman adlı filmin yönetmeni Martin Scorsese’dir, bu filmin senaryosunu ve senaristliğini üstlenen kişi Steven Zaillian’dır. Film ikinci dünya savaşında görevli olan bir askeri ele alıyor, Frank Sheeran. Frank Sheeran filmde ‘İrlandalı’ lakabıyla anılmaktadır ve eski bir mafya tetikçisidir Sheeran. Aynı zamanda Sheeran yıllar yılı boyunca büyük bir suç örgütüne çalışmaktadır. Film Charles Brandt’ın I Heard You Paint Houses kitabından uyarlanmıştır.
 • The Irishma Kasım 2019 yılında Netflix’te yayınlanmıştır. Filmde Frank Sheeran (asker) rolünü Robert De Niro oynuyor. Filmin başrolleri, Al Pacino, Joe Pesci, Anna Paquin, Bobby Cannavale, Harvey Keitel ve son olarak Ray Romano’dur. Böyle kaliteli bir kadronun bulunduğu filmi kim izlemek istemez ki?

Avengers: Endgame

 • Vee, geldik efsaneler efsanesine. 26 Nisan 2018 yılında vizyona giren Endgame sadece vizyonla kalmamıştır. Film o kadar çok seviliyordu ki sadece, ön gösterim satış biletleri rekor kırarak 2 milyar 800 milyon dolar gibi bir rakam geliri elde etti. Bu gelir ile 2009 yılında yayınlanan Avatar filminin hasılatını geride bırakarak Avengers: Endgame, sinema tarihinin en yüksek hasılat yapan filmi olarak tarihe geçmiştir.
 • Avengers: Endgame, Avengers: Sonsuzluk Savaşı filminin devamıdır. Endgame’in senaristliği Christopher Markus ve Stephen Mcfeely’nin elindeydi ve harika bir iş becerdiler. Filmin yönetmenleri ise Anthony Russo ve Joe Russo’dur.

Once Upon a Time in Hollywood

 • Once Upon a Time in Hollywood filmi ve Türkçesi Bir Zamanlar Hollywood’da adlı filmin yönetmeni ve senaristi Quentin Tarantino’dur. Filmde oynayan en çarpıcı isimler, Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt’tir. Başrolde Margot Robbie adlı oyuncu da bulunuyor. Bu film ülkemizde 23 Temmuz 2019 tarihinde ülkemizde de gösterilmeye başlandı.
 • Film Los Angeles’ta 1969 yılında geçmektedir. Film televizyonun yıldızı olan adamın yeniden kendisine şöhret kazandırmaya çalışmasını konu alıyorken film film aktörünün komşusu olan Sharon Tate’in ve yanında bulunan 5 kişinin öldürüldüğü Manson katliamıyla dikkat çekerek bu konuyu ele alıyor.

Asfaltın Kralları

 • Asfaltın Kralları adlı film ülkemizde 2019 yılının Kasım ayında gösterime girmiştir. Yönetmeni James Mangold’ın yönettiği film biyografik dram havasında olan bir filmdir. Filmin başrolleri 2 kişidir. Matt Damon ve Christian Bale’dır. Filmin senaryosu Jez Butterworth, John-Henry ve son olarak Jason Keller adlı 3 kişinin elindedir.
 • Film 1966 yılında Le Mans 24 Saat Yarışı’nın hikayesini ele alıyor. Henry Ford II ve Lee Lacocca, Ford marka olan GT40 model arabayı inşa etmesi için bir kaç Amerikalı mühendisten yardım istiyorlar. Bu araba ile hedefleri Le Mans 24 Saat yarışını kazanarak Ferrari’yi geçmektir.

1917

 • Filmin konusu I. Dünya savaşında 2 tane Britanyalı savaş askerinin başından geçen iyi-kötü her şeyi ele alan bir filmdir. Filmin yönetmenliğinden tutun senaristliğine kadar, tüm süreci Sam Mendes üstlenerek cesaretliğini göstermiştir. Film 2019 yılının 25 Aralık’ında Amerika Birleşik Devletleri’nde ve ondan sonra 2020 10 Ocak yılında da İngiltere’de gösterime açılmış olmasına rağmen maalesef bu film henüz ülkemizde bulunmuyor.
 • Komutanları Britanya için savaşan bu iki askere uygulanması çok fazla zor, yani neredeyse imkansızolan bir görev vererek, yüzlerce askerin ölümünü engellemelerini istiyor.

Çılgın İkili 3

 • Çılgın İkili 3 filminin başrollerinde olan Will Smith, Martin Lawrence ve Vanessa Hudgens’tir. Filmin yönetmeni olan El Arbi ve Bilall Fallah’ın filmi aksiyon ve komedi kategorisindedir. Film ülkemizde Ocak ayının 24’ü 2020 yılında ilk kez gösterilmiştir.
 • Narkotik polis olan Mike Lowery ve Marcus Burnnet, uyuşturucu taciri olan Armando Armas’ı bulmak için elinden geleni yapıyor. Bu 2 narkotik polisinin Armando Armas’ı aramasının tek nedeni uyuşturucu değildir, aynı zamanda Armas soğukkanlı bir katildir.

Yırtıcı Kuşlar

 • Ülkemizde Şubat ayının 7’si 2020 yılında vizyona giren filmi üstlenen yönetmen Cathy Yan’dir. Filmin yapımcıları Margot Robbie, Sue Kroll ve son olarak Bryan Unkeless’tır. Filmin senaristi ise Christina Hodson’dur.
 • DC’nin sekizinci filmidir ve 1 saat 49 dakika uzunluğundadır. Filmin konusu kaçırılan genç kızın kurtarılması adına verilen mücadeleyi ele alır.

SAYGILARIMLA :).

 • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478