Sizce de Tam Zamanı Değil mi?

Sürekli planlar yapıyoruz. Sürekli bizi biz yapan şeyleri zamanda ileriye taşıyıp kendimizi o hayallere yerleştiriyoruz. Oysa ki ne de umut doluyuz. Beklentilerimiz ne de çok. Her şeyin ne kadar da iyisini biliyor ve iyilerini kendimize layık görüyoruz. Peki neden hala mutsuzuz?

Birçoğumuz büyük şehirlerde yaşıyoruz. Sürekli bir keşmekeş içindeyiz ve sürekli bir yerlere yetişmeye çalışıyoruz. Öyle zamanlar oluyor ki caddede, durakta bazen aylardır hatta belki yıllardır görmediğimiz eski bir dostumuzla yan yana geçip birbirimizi fark etmiyoruz. Tüm bu koşturmacaya rağmen, tüm bu şehrin gri bulutlarının altındaki somurtan, belki de ifadesiz bakışlarımıza rağmen asla pes etmeyip bizi bekleyen güzel günler için hayaller kurmaya devam ediyoruz. Daha iyi bir iş, daha iyi bir gelir, belki daha iyi bir araba ve ev… Tüm bunları düşünürken aslında geriye düşünmediğimiz tek bir şey kalıyor. Ne kadar mutluyuz?

Aslında düşünmek için fazlaca zamanımızın olduğu günlerdeyiz. Eminim bunu da düşündünüz. “Ah şu salgın bir geçsin…” diye başlayan kaç cümle kurdunuz son bir haftadır? Onlarcasını! Bu bir fırsat. Elbet hayaller kurun. Elbet hedefleriniz, planlarınız olsun. Tüm bunları yaparken “ne kadar mutluyum” diye sorduğunuz sürece. Şimdi.. şu an… “ne kadar mutluyum” diye sorduğunuz sürece. Yaşam, bizlere tanınmış bir şans. Bir lütuf. Bir hediye. Evlerinizden rahatça çıkabildiğiniz ilk gün, maskelerimizi yüzümüzden indirip birbirimize sarılabildiğimiz ilk gün daha önce hiç sarılmadığınız kadar sarılın yaşama. Sevdiklerinize onları sevdiğinizi söyleyin. Tüm farklılıklarımızla, bizi ayrıştıran düşüncelerimizle sarılalım birbirimize. Bizi biz yapan yüzlerce, binlerce, milyonlarca farklı renkle söyleyelim sevdiklerimize onları sevdiğimizi. Bu bir fırsat. Bu bir şeyleri hatırlamamız için bizlere tanınan ikinci bir şans aslında.

Bizleri birbirimize bağlamaya yeten bazen sadece bir fincan kahveyken, bir bardak sıcak çayken tüm ötekileştirmelerimizden sıyrılıp daha sıkı sarılalım birbirimize. Hala zamanımız varken, hala fırsatımız varken yapalım bunu. Çünkü o hayalini kurduğumuz rengarenk gelecek zamanlarımız aslında yanı başımızda.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478