Türkiye 250 ölüye ulaştı!

1 Nisan şakası gibi geliyor ancak ne yazık ki ülkemizde 1 Nisan itibariyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 250’i geçmiş bulunmakta. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamaların hepsinde ortak bir cümle geçmekte. Herkes kendini izole etmeli ve kendi ohalini ilan etmeli sözü. Ancak hala sokakta birçok vatandaşımız gezmekte ve kurallara uymamakta. Eminim ki ilerleyen zamanlarda daha katı çözümler gelecektir. Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülkemizin tüm illerinde vakalar görüldü dedi ve bazı illerin oranlarını kamuoyuna paylaştı. İstanbul, İzmir, Ankara ve Konya gibi iller de vaka sayılarının en fazla olduğu yerler iken İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Ankara gibi yerlerde en çok ölü sayısına sahip iller.

İstanbul, Ankara ve Konya’nın vaka sayılarının fazla olma sebebi ise Umreciler. Umreden getirilen vatandaşlarımızın kendilerini izole etmemeleri ve bizim de yeterli önlem alamadığımızdan kaynaklandı. İzmir ise yurt dışından gelen vatandaşlarımızı 14 gün boyunca gözetim altına almadığımızdan kaynaklandı.

1 Nisan verilerine göre ;

15,679 Toplam vaka sayısı

277 Toplam hayatını kaybeden hasta sayısı

Dünya genelinde ise 900 binden fazla vaka mevcut ve 50 bine yakın ölü sayısı mevcut.

Ülkemizde Covid-19 virüsünü yok edeceğini düşünüldüğü bir ilaç geliştirilmekte ancak öyle bir şeyin söz konusu bile olacağını sanmıyorum. Çok fazla sayı da mutasyona uğramış olan virüsün tedavisi bulunamadıysa sebebi o virüsünün sürekli mutasyona uğramasıdır. Bulsalar dahi yakın bir zaman sonra birçok kez mutasyon uğrayacak ayrıca direnci ve şiddetinde artışlar gözlemlenecektir. Umarım benim dediğim şeyler tabii ki gerçekleşmesin.

Her alanı etkilene Covid-19 virüsü televizyon kanallarını da vurdu. Yeni dizilerin çekimleri yapılamazken televizyon kanalları çareyi eskiden beğenilmiş dizileri koyarak telafi etmeye çalışıyor. Ancak çoğu kişi internet dizilerine yönelmiş halde. Başı ise Netflix çekmekte. Tabii ki bir çok Netflix dizilerinin sezon çekimlerine ara verildi belki bazı dizilerin sezonları 1-2 yıl kadar uzayabilir.


” Üniversiteler sezonu kapattı! ” bu makalemi okumak için aşağıda ki linke tıkla!
https://blog.sorhadi.net/5663-universiteler-sezonu-kapatti/

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478