Fırtınalar Estiren Dizi! OZARK!

Netflix’ in meşhur dizisi ‘Ozark’ izlenim oranlarında fırtınalar estiriyor. Dizi serisi sıralamalarında yayına girdiği 2017 yılından bugüne kadar ilk 5’ten düşmeyen dizide gözler 4. sezona çevrildi.

Çok kısa bir sürede geniş hayran kitlesine ulaşan dizi, Chicago’ da ailesiyle yaşayan bir finans yatırım danışmanının sürükleyici hayatını anlatıyor.

Dizideki adıyla Marty, finansçımız, danışmanlık yaptığı şirketinde Meksikalı uyuşturucu karteliyle anlaşmazlıklar ve çatışmalar yaşamaya başladıktan sonra eşi Wendy ve çocuklarıyla beraber Missouri’ nin Ozark bölgesine taşınmaya karar veriyor. Byrdes çiftinin iki de ergenlik döneminde bulunan çocukları vardır. Charlotte ve Jonah, o zamana kadar gayet olağan bir yaşam sürmekte olan Amerikan ailesinin iki çocuğudur.

Tüm bu sıradan akışı bozan tek durum ise Marty’ nin giriştiği işlerdir. Zekası ve işindeki başarısı nedeniyle kartel tarafından önemli bir yere getirilir. O da kartelin tüm uyuşturucu gelirlerinden oluşan kamyonlar dolusu parayı aklamak. Yeni taşındıkları Ozark kasabası kırsalda, küçük bir kasabadır ancak Marty’ nin ilk sınavı vermesi gerekir. Bu küçük kasabada ne yapıp edip 8 milyon doları aklaması gerekir… ve başarır da…

İlk testi geçen Marty şimdi de 50 milyon dolar nakit parayı aklamak zorundadır. Sıfırlar büyüdükçe karısı Wendy de işin içine girer. Birkaç ay öncesine kadar ortalama bir maaşla çalışan Marty, artık işleri öyle büyütür ki kasabadaki ilk yatırımı olan bardan sonra bir cenaze evi, casino, emlak şirketi satın alır. Parayı aklamanın başka bir yolu yoktur çünkü. Hikaye, Byrdes çiftinin kasabada oldukça dikkat çekmeye başlamasıyla karmaşık bir hale gelir.

Çok tutulan dizi, takipçileri ve yorumcular tarafından Breaking Bad dizisine benzetilse de olayların akışı anlamında farklılaşır. Sevilen dizide gözler 4. sezona çevrilmişken sızan haberler Temmuz ayında dizinin yayına girmesini işaret ediyor. Yapımcı şirket tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da sevenleri şimdiden heyecanlanmış durumda. Suç, dram ve gerilim türlerini içeren dizi bir süre daha gündemde kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

  • Site İçi Yorumlar
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478